Про те, що можливо була пошкоджена покрівля реактора повідомляє також японське Агенство з атомної енергії. Не виключено, що в третьому реакторі відбулося часткове розплавлення стрижнів тепловиділяючих збірок, передає Kyodo.
Уряд наказав запровадити нові процедури безпеки на АЕС після того, як у четвер двох працівників було доправлено до лікарні з високою дозою опромінення.
Повідомляється,що працівники не мали захисного взуття, коли намагалися відновити електропостачання на третьому реакторі і торкнулися ногами забрудненої води.
Компанія-оператор АЕС застерегла, що зусилля зі стабілізації станції можуть забрати місяць.Фахівці намагаються з’ясувати, звідки виходить пара, яка викликала побоювання про радіоактивне забруднення харчів та води.
Інженери сподіваються відновити роботу генераторів на АЕС у Фукусімі, щоб запустити системи охолодження для шести реакторів і ядерного палива.
З 20-кілометрової зони відчуження довкола АЕС, що розташована за 250 км від Токіо, евакуйовано мешканців, а тим, хто живе на відстані 30 км від АЕС, радять не виходити на вулицю.
За останніми даними, внаслідок землетрусу і цунамі в Японії загинули понад 10 тисяч осіб. Про долю ще понад 17,5 тисяч досі невідомо. Поранено 2775 людей.
У той же час сотні тисяч людей залишилися без даху над головою. Повідомляють про брак харчів і води.Рівень радіації у воді в Токіо впав, проте залишається високим в інших районах.
Внаслідок підземних поштовхів реактори станції «Фукусіма-1» були автоматично призупинені. Однак цунамі пошкодило систему охолодження реакторів. Поки що їх охолоджують морською водою.
На чотирьох із шести реакторів АЕС сталися вибухи водню, викликані зростанням тиску у контейнерах. Крім того, повідомлялося про небезпечно високу температуру у басейнах із відпрацьованим паливом.