«Ми робимо висновки – цього року в два рази збільшимо посіви гречки, жита, проса. Не може підприємство щорічно вирощувати тільки сою і соняшники», – заявив губернаторвін на прес-конференції в Києві.
При цьому керівник області відмітив, що для жителів столиці і Київської області необхідно 8 тис. тонн гречки, а 2010 року в області виростили лише 16 тонн цієї крупи.
Присяжнюк пояснив дефіцит гречки в столичному регіоні тим, що на неї є попит на ринку, у тому числі інших держав, зокрема, Білорусі і Російській Федерації.
За його словами Київська область укладає угоди з підприємствами про те, які об'єми сільськогосподарських культур вони вирощуватимуть нинішнього року.
Водночас, Присяжнюк не зміг відповісти на питання, про те, який може бути ціна на гречку нового урожаю. За його словами, це залежатиме від погодних умов.
Як повідомлялось, у лютому губернатор Харківщини Михайло Добкін заявив, що область передала 300 тонн гречки столиці. Через місяць віце-губернатор з економічних питань Юрій Сапронов зазначив, що Харків передасть Києву ще 400 тонн гречаної крупи.
Крім того, до України відправлена перша партія китайської гречки. Прибуття судна з 504 тоннами гречаної крупи очікується 5 квітня.
У перший рік президентства Віктора Януковича основні продукти харчування значно подорожчали. Найбільше за цей період подорожчала гречка – ціна на цей продукт виросла більш ніж на 300%. У деяких регіонах вона на певний час зникла із магазинів.
Нагадаємо, 9 лютого міністр аграрної політики й продовольства Микола Присяжнюк заявив, що Кабмін має намір скасувати ввізне мито й податок на додану вартість при імпорті гречаної крупи. Тоді ж уряд домовився з виробниками зафіксувати оптово-відпускні ціни на гречку.
14 березня Антимонопольний комітет порушив справи проти п'яти основних фасувальників гречки за підозрою у встановленні завищеної рентабельності на свої послуги в період пікового зростання цін на цю крупу.