На думку автора, вартість електроенергії, яку виробляють атомні станції зросте вналідок величезних витрат на безпеку АЕС.
Як альтернативу він бачить енергоощадність та енергоефективність, запроваджені на основі революційних технологій у споживанні електроенергії.
Нагадаємо, після руйнівного землетрусу в Японії, який стався 11 березня, була пошкоджена АЕС «Фукусіма-1». Це дало привід противникам мирного атома вимагати закриття АЕС. А деякі країни, наприклад, Німеччина, навіть призупинила свої атомні станції для проведення перевірки їхнього стану.
Тим часом фахівці висловлюються переважно або на користь дальшої експлуатації атомних агрегатів на електростанціях, або й за будівництво нових.
Експерти стверджують, що відмовитися від атомної електроенергетики неможливо. Заміна її тепловими агрегатами потребуватиме значного збільшення виробництва вугілля, газу й нафти. Крім того, теплові агрегати мають відносно невисокий коефіцієнт корисної дії. Більше того, вони є екологічно небезпечними, оскільки отруюють повітря фосфором та сіркою.
Детальніше про переваги та недоліки атомної енергетики читайте у свіжому номері «Українського тижня» (№12).