За січень-вересень 2016 року Генеральна прокуратура зареєструвала 175 кримінальних правопорушень, вчинених проти працівників ЗМІ, з них у 9 правопорушеннях кримінальні провадження направлені до суду з обвинувальним актом. Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит Інституту масової інформації.
За статтею 171 Кримінального кодексу України «Перешкоджання законній професійній журналістській діяльності» зареєстровано 136 кримінальних правопорушення. З них у 41 кримінальному правопорушенні провадження закриті. У 95 правопорушеннях кримінальне провадження проводиться далі, з них у 7 кримінальних правопорушеннях вручено повідомлення про підозру та у 5 правопорушеннях кримінальні провадження направлені до суду з обвинувальним актом.
За статтею 345-1 «Погроза або насильство щодо журналіста» органи прокуратури зареєстрували 35 кримінальних правопорушень, з них у 3 правопорушеннях провадження закриті. У 32 правопорушеннях кримінальне провадження проводиться далі, з них у 4 кримінальних правопорушеннях вручено повідомлення про підозру, у 4 правопорушеннях кримінальні провадження направлені до суду з обвинувальним актом.
За статтею 347-1 «Умисне знищення або пошкодження майна журналіста» було зареєстровано 3 кримінальних правопорушення, у яких кримінальні провадження проводяться надалі.
Крім того, органи прокуратури зареєстрували одне кримінальне правопорушення за статтею 348-1 «Посягання на життя журналіста». Це провадження проводиться надалі.
За період січня-вересня від злочинів потерпіло 196 працівників засобів масової інформації, з них 137 журналістів та 18 керівників ЗМІ.
За перше півріччя 2016 року Генеральна прокуратура України зареєструвала 113 кримінальних правопорушень, вчинених щодо журналістів. У першому кварталі року ГПУ зареєструвала 43 таких правопорушення.
Нагадаємо, в серпні Генеральна прокуратура повідомила, що направила до судів 10 кримінальних проваджень, які стосуються перешкоджання професійній діяльності журналістів.