Європейська комісія (ЄК) 9 червня направила запит Раді Європейського Союзу на отримання мандата для переговорів з Російською Федерацією щодо ключових моментів функціонування проекту "Північний поток-2" (Nord Stream 2), йдеться в повідомленні ЄК.
Комісія хоче бути впевнена, що в разі будівництва Nord Stream 2 буде управлятися на основі прозорих і недискримінаційних принципів з належним рівнем нормативного нагляду відповідно до ключових принципів міжнародного і європейського законодавства про енергетику.
Віце-президент ЄК Марош Шефчович, слова якого наводяться в повідомленні, зазначив: "Створення добре диверсифікованого і конкурентоспроможного газового ринку є пріоритетом стратегії ЄС у сфері енергетичної безпеки та Енергетичного Союзу. Як ми вже неодноразово заявляли, Nord Stream 2 не сприяє цілям Енергетичної Союзу. якщо трубопровід все ж буде побудований, найменше, що нам потрібно зробити, переконатися, що він буде працювати прозоро і відповідати основних правил енергетичного ринку ЄС".
Комісар з енергетики Мігель Аріас Каньете зазначив: "Як і будь-який інший інфраструктурний проект в ЄС, Nord Stream 2 не може і не повинен існувати в правовому вакуумі або тільки відповідно до енергетичного законодавства третьої країни. Ми прагнемо отримати мандат Ради, щоб провести переговори з Росією про специфічний режим, в якому будуть застосовані ключові принципи енергетичного законодавства ЄС для Nord Stream 2 з метою збереження роботи внутрішнього енергетичного ринку Європи".
"Нинішня інфраструктура транспортування газу функціонує добре і забезпечує енергетичне постачання Європи. Будівництво "Північного потоку-2" поставить під питання існуючі шляхи доставки, зокрема, через Україну", – заявили в Брюсселі.
"Північний потік-2" – це проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море, потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік. Газопровід має бути готовий до кінця 2019-го року; в тому ж році Росія планує припинити транспортування газопроводами, що проходять територією України. Польща, країни Балтії та Україна виступають проти цього проекту. Раніше також повідомлялося, що Данія хоче залишити за собою право заблокувати "Північний потік-2".