Росія використовує в інформаційній війні засоби, що не відрізняються від тих, які СРСР використовувала проти Заходу: дезінформація, пропаганда, диверсії, продукування неправди тощо. Про це в інтерв’ю Тижню розповів Жюльєн Носетті, дослідник у Французькому Інституті міжнародних відносин (IFRI), спеціалізується на дослідженнях російської зовнішньої політики і стратегій інтернет-комунікацій.
Він зауважив, що кінцева мета також не змінилася: йдеться насамперед про те, щоб зруйнувати трансатлантичний зв’язок (дипломатична формула!) і паралізувати систему ухвалення рішень на найвищому рівні в найпотужніших західних країнах. Особливо ж мова про три потужності (3П): США, Велику Британію та Францію — три ядерні держави, члени Ради Безпеки ООН і НАТО.
За словами Носетті, Москва надає перевагу інтернету, який збільшує в рази території інформаційних війн. А Захід помиляється, коли, аналізуючи процеси в інтернеті та російську політику, надто зосереджується на старих дебатах «свобода-контроль.
«Щодо інструментів, яким Москва надає перевагу, очевидно, що потенціал інтернету (соціальні мережі тощо) збільшує в рази території інформаційних війн за російським рецептом… У цьому сенсі, на мою думку, Захід помиляється, коли, аналізуючи процеси в інтернеті та російську політику, надто зосереджується на старих дебатах «свобода-контроль», нехтуючи питанням великих інвестицій, що вкладає політична влада в конкретне медіа. Сьогодні ми усвідомлюємо, що панує певна форма наївності. Водночас росіяни розуміють інтернет як механізм асиметричної дії, неймовірно ефективний в умовах інших відставань і недосконалостей», – сказав дослідник.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»