Екс-кандидат у президенти Білорусі попросив притулку у Чехії

18 Березня 2011, 15:42

Про це повідомляє білоруська служба радіостанції Свобода з посиланням на міністра закордонних справ Чехії Карела Шварценберга.

"Відповідно до інформації Міністерства внутрішніх справ, він уже попросив політичного притулку в Чеській Республіці. Я особисто знайомий з паном Михалевичем і переконаний, що Чехія повинна надати йому притулок, тому що це відповідає нашій традиції. Пан Михалевич визнає ті самі цінності, що й ми, і я поважаю його сміливість", – цитує радіо слова Шварценберга.

У МЗС Чехії також повідомили, що нараз Михалевич перебуває в таборі для біженців в очікуванні рішення з його прохання. Відповідно до законодавства Чехії, рішення про надання політичного притулку може бути ухвалене впродовж 90 днів.

Нагадаємо, у ніч на 14 березня екс-кандидат в Президенти Білорусі Михалевич порушуючи підписку про невиїзд залишив країну.

Михалевич балотувався в Президенти Білорусі на виборах 19 грудня 2010 року від опозиційної партії "Білоруський народний фронт".

Увечері 19 грудня був затриманий і поміщений в СІЗО КДБ Білорусі в підозрі в організації масових безпорядків у центрі Мінська. Проте через деякий час був звільнений з КДБ під підписку про невиїзд, погодившись співпрацювати з Комітетом державної безпеки.

Запобіжний захід щодо нього було змінено, як повідомляв прес-центр КДБ Білорусі, після його прохання на ім`я Президента Білорусі Александра Лукашенка. "Я завжди ставився до Вас з повагою, і Ваші заслуги для незалежності Білорусі незаперечні і дуже великі. Під час своєї виборчої кампанії я не сказав нічого поганого ні на Вашу адресу, ні на адресу Ваших близьких і рідних. Я як колишній кандидат щиро шкодую, що стався конфлікт і постраждало багато людей. Прошу Вас особисто взяти під контроль питання про мою подальшу долю", – написав Михалевич у своєму зверненні до Лукашенка.

Одразу після виходу із СІЗО КДБ Михалевич провів прес-конференцію, на якій заявив про тортури, яким піддають затриманих 19 грудня на мирній акції протесту проти офіційних результатів виборів.