За даними дослідників, буквально за місяць достатньо великий регіон (15 мільйонів квадратних кілометрів) на околиці Північного полюса втратив майже половину озону. Так, в цей час кількість озону там становить 306 одиниць Добсона (одиниці вимірювання стану озонового шару) при нормальному значенні 430-380 одиниць.
За словами вчених, така низька концентрація озону обумовлена низькою температурою стратосфери. Однією із причин називають велику кількість парникових газів, які затримують тепло, що випаровує земля, зазвичай, у верхніх шарах атмосфери, що нагрівається.
Дослідники відзначають, що озонова діра – регіон різкого потоншання озонового шару – утворення не постійне, здатне до переміщення. Зокрема, арктична діра цілком може на кілька днів зміститися на південь, дійшовши до широт Італії та Греції.
У цьому випадку люди опиняться під впливом високого рівня ультрафіолетового випромінювання – опік можуть отримати за 20 хвилин. Вчені, однак, підкреслюють, що рівень випромінювання буде все одно нижчий, ніж у районі екватора.
Нагадаємо, раніше було оприлюднено доповідь Всесвітньої метеорологічної організації та Програми ООН з навколишнього середовища, підготовлений за участю близько 300 вчених, у якому було озвучено, що за останні 10 років озонова діра не збільшувалася.