Україна та Нідерланди підпишуть угоду про співпрацю у справі збиття Boeing МН17

5 Липня 2017, 15:09

У середу, 5 липня, у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що Нідерланди та Україна планують підписати 7 липня угоду про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН-17. Про це йдеться у прес-службі МЗС.

"Правовою підставою реалізації цього рішення стане угода між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН-17, яку планується підписати 7 липня 2017 року. Угода передбачає практичні аспекти передачі юрисдикції від України до Нідерландів, уможливлює участь всіх підозрюваних у злочині у голландському судовому процесі. Країни-учасниці JIT поділяють спільну думку, що кримінальне провадження в Нідерландах буде проведено на високому професійному рівні, об’єктивно та неупереджено", – йдеться у повідомленні.

У міністерстві також нагадали, що Російська Федерація у 2015 році заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у збитті літака.

"У зв’язку з цим, розглянувши різні опції створення механізму переслідування та базуючись на висновках розслідування JIT, країни, що проводять розслідування, ухвалили рішення здійснювати кримінальне провадження у справі збиття літака рейсу МН17 в рамках правової системи Нідерландів", – додали у відомстві.

Раніше повідомлялось, що справи підозрюваних у причетності до катастрофи рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатиме суд в Нідерландах за нідерландським законодавством.

Нагадаємо, 28 вересня міжнародна слідча група, до якої входять представники 5 країн – Нідердандів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України, оприлюдила доповідь щодо катастрофи малайзійського «Боїнга» рейсу MH17. Відповідно до результатів розслідування, «Боїнг» було збито ракетою з «Бука», який доставили з Росії. Також слідчі встановили запуск був здійснений з контрольованої російськими бойовиками території.

Напередодні доповіді у Росії спростували свою ж версію катастрофи рейсу МН17, визнавши, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера.