Львівський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення господарського суду Івано-Франківської області, чим вдалося запобігти незаконному виведенню майна держави у вигляді корпоративних прав на нафтохімічний комплекс та інше майно, передане Урядом до статутного фонду акціонерного товариства «Лукор» для здійснення діяльності, спрямованої на погашення заборгованості за отриманий під гарантії Уряду іноземний кредит у розмірі 986,9 млн грн, наданий Баварським Об'єднаним банком. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області у понеділок, 3 березня.
«Визнати недійсними рішення загальних зборів приватного акціонерного товариства «Лукор» про ліквідацію товариства та відчуження майна на користь третьої особи – товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатнафтохім» та LUKOIL Chemical BV, пов’язаних із групою «Лукойл»», – йдеться у повідомленні.
- Читайте також: «Український бізнес – афера століття». Чим загрожує некерована експансія транснаціональних корпорацій
Зазначається, що вивчивши матеріали справи, подані докази та заслухавши докази прокурора, Львівським апеляційним господарським судом вказане рішення господарського суду Івано-Франківської області залишено без змін, чим не допущено втрату корпоративних прав держави на майно великого хімічного підприємства. Як зазначено у рішенні суду, під час розгляду спору прослідковувалася зацікавленість у виведенні всіх майнових активів, а саме майна хімічного підприємства, корпоративні права на які належать державі, з боку відкритого акціонерного товариства «Лукойл», яке є господарюючим суб'єктом Російської Федерації і зацікавлений у знищенні одного з найбільших хімічних підприємств в Україні.
Нагадаємо, у 2015 році СБУ відкрила справу щодо російської компанії "Лукойл". Було встановлено, що Російська компанія "Лукойл" незаконно отримала у власність нафтохімічний комплекс ВАТ "Оріана" та завдала багатомільйонних збитків державному бюджету.