Екс-посол США: вийти на ринки Євросоюзу Україні заважає рівень демократії

17 Березня 2011, 10:22

«Складається враження, що Україна відступає назад у своєму демократичному розвитку, і це не переконує європейських чиновників бути більш гнучкими на переговорах з Києвом», – вважає екс-посол.

З його слів, він хотів би, щоб угоду про асоціацію між Україною і ЄС було підписано в 2011 році.

Пайфер підкреслив, що для цього Україна повинна прийняти ряд досить складних рішень, зокрема про домовленість з ЄС у сфері торгівлі.

«Як показує практика, Євросоюз не проявляє особливої гнучкості під час укладання подібних угод», – зазначив екс-посол.

На думку Пайфера, можлива участь України в Митному союзі Єдиного економічного простору несумісна з намірами створити зону вільної торгівлі між Україною і ЄС.

При цьому він вважає більш вигідним для України співробітництво з ЄС.

«Створення зони вільної торгівлі із найбільшим і найбагатшим ринком у світі, яким є ринок Євросоюзу, буде більш розумним вибором не тільки для української економіки, але й для України як держави, що хоче наблизитися до Європи», – зазначив екс-посол.

При цьому він підкреслив, що Україна повинна самостійно визначити найбільш вигідні для неї шляхи розвитку.

Нагадаємо, ЄС сподівається на подолання Україною труднощів у дотриманні демократичних принципів. Голова представництва України при Євросоюзі Костянтин Єлісєєв вважає, що заяви про наявність в Україні проблем з дотриманням демократичних свобод не вплинуть на її євроінтеграцію.

Як відомо, у березні віце-канцлер Німеччини, міністр закордонних справ Гідо Вестервелле висловив задоволення розвитком української демократії.

Росія вважає, що можлива участь України в Митному союзі ЄЕП не суперечить створенню зони вільної торгівлі між Україною і ЄС.

24 січня голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Манулель Пінту Тейшейра висловив занепокоєність спробами внести зміни в закон про державні закупівлі, які не відповідають в цілому концепції даного закону. За його словам, через такі спроби Світовий банк та Євросоюз вирішили призупинити фінансуванняпроектів з консультаційної допомоги Україні у розробці законодавства про державні закупівлі.