В Україні участь у президентських виборах у 2019 році планують взяти 76% громадян, натомість не бажають брати участі 14%, решта респондентів ще не визначилася. Про це йдеться в спільному загальнонаціональному дослідженні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, оприлюдненому 28 грудня.
Водночас серед кандидатів на посаду президента лідером є Юлія Тимошенко серед тих, хто має намір брати участь у виборах – 16,1%.
"Петро Порошенко – 13,8%, Володимир Зеленський – 8,8%, Юрій Бойко – 8,4%, Анатолій Гриценко – 6,8%, Олег Ляшко – 6,9%, Євген Мураєв – 3,1%, Олександр Шевченко – 2,9%, Святослав Вакарчук – 2,6%, Андрій Садовий – 2,4%. Не визначилися з кандидатом серед тих, хто готовий брати участь у виборах, 13,1%, ще 3,3% закреслили б усіх кандидатів у бюлетені", – йдеться в повідоленні.
Також у фонді "Демократичні ініціативи" змоделювали різні варіанти голосування в другому турі:
- У парі Юлія Тимошенко – Петро Порошенко 22% населення готові проголювати за Юлію Тимошенко, 16% – за Петра Порошенка, проте 36% не віддали б перевагу жодному з них, 14% у разі такого складу другого туру не пішли б на вибори і ще 11% не визначилися.
- У парі Юлія Тимошенко – Володимир Зеленський голосування паритетне: 21% – за Зеленського, 20% – за Тимошенко, 35% не підтримали б обох, 13% не пішли б на вибори і 11% не визначилися.
- У парі Юлія Тимошенк – Анатолій Гриценко «рахунок» теж фактично рівний: 21% виборців готові проголосувати за Гриценка і 20% – за Тимошенко. За жодного з них не готові проголосувати 33%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 12% не визначилися.
- У парі Юлія Тимошенко – Юрій Бойко за Юлію Тимошенко готові проголосувати 24%, за Юрія Бойка – 14%. За жодного з них не готові проголосувати 38%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 12% не визначилися.
- У парі Петро Порошенко – Анатолій Гриценко за Гриценка готові проголосувати 22%, за Порошенка – 15%. За жодного з них не готові проголосувати 36%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 13% не визначилися.
- У парі Петро Порошенко – Володимир Зеленський за Володимира Зеленського готові проголосувати 22%, за Петра Порошенка – 17%. За жодного з них не готові проголосувати 37%, ще 13,5% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 11% не визначилися.
- У парі Петро Порошенко – Юрій Бойко за Петра Порошенка готові проголосувати 19,5%, за Юрія Бойка – 14%. За жодного з них не готові проголосувати 41%, ще 13% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 13% не визначилися.
Крім того, зазначається, що рівень потенційної готовності до участі у виборах до Верховної Ради України становить 77%, тоді як 15% опитаних не налаштовані брати участь у парламентських виборах.
"Серед політичних партій найбільше голосів тих, хто висловив готовність брати участь у голосуванні, отримали б партія «Батьківщина» (16,4%). Далі йдуть: Блок Петра Порошенка "Солідарність" (11,9%), партія "Опозиційна платформа "За Життя" (9,2%), партія "Слуга народу" (8,3%), партія "Громадянська позиція" (6,7%), Радикальна Партія Олега Ляшка (5,8%). Решта партій поки що не перетинають 5%-ий бар’єр", – наголошується в повідомленні.
Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Нагадаємо, у серпні фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели опитування громадської думки та оприлюднили дані про електоральні настрої населення щодо виборів президента України. Згідно з яким, переважна більшість громадян (70%) планує взяти участь у виборах президента України, тоді як не бажають брати участь – 23%. Серед кандидатів на президентську посаду Юлію Тимошенко підтримували 17,8% громадян, Анатолія Гриценка – 8,4%, Петра Порошенка – 7,9%.