Президент Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди 26-ї річниці діяльності Служби Безпеки України 24 березня заявив, що у 2017 році СБУ запобігла 17 терористичним актам та 8 диверсіям. Про це йдеться на сайті глави держави.
За його словами, СБУ затримала 591 особу, причетну до терористичної діяльності, збору розвідінформації та сприяння російським окупантам.
"Викрито та притягнуто до відповідальності десятки сепаратистів. Тих, хто зазіхав на цілісність нашої країни, брав участь у так званому незаконному референдумі, розхитував ситуацію на Донбасі, у Харкові, Одесі, Дніпрі, у Києві та інших містах України. Лише 2017 року за статтею "Державна зрада" Кримінального кодексу України винесено вирок 13 зрадникам», – констатував Президент.
Зокрема, він наголосив, що судові позови, які відкриті у міжнародних судах проти РФ за порушення Конвенції із протидії фінансування тероризму, також базуються на матеріалах Служби.
"2017 року набрали законної сили обвинувальні вироки стосовно 11 осіб, причетних до фінансування тероризму. І можу сказати, що судові позови, які відкриті в міжнародних судах проти Російської федерації за порушення Конвенції із протидії фінансування тероризму, значною мірою також базуються на матеріалах Служби безпеки України", – відзначив він.
Так, президент зауважив, що Кремль намагається перемісити "епіцентр гібридної війни" у Київ.
"Агресор наполегливо намагається змістити епіцентр гібридної війни як найближче до серця України. А серце – це наша древня столиця, красень Київ", – стверджує Порошенко.
Водночас глава держави подякував СБУ, за викриття "ворожого кубла", яке займалось підготовкою теракту у столиці.
"Ви майстерно викрили оте вороже кубло, яке готувало масштабні теракти в Києві з численними жертвами, як вони це називали "керований хаос", готували державний переворот, заколот в Україні в інтересах Російської федерації", – наголосив він.
Крім того, глава держави вручив держнагороди працівникам СБУ за особисті заслуги у зміцненні нацбезпеки, мужність та зразкове виконання службового обов’язку.
Нагадаємо, 23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 59 діб для народного депутата Надії Савченко. Cуд постановив заарештувати Савченко терміном 59 днів – до 20 травня 2018 роки без права внесення застави.
Як повідомлялося, 22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. За відповідні рішення проголосували 291, 277 та 268 нардепів. Працівники Служби безпеки України затримали та доставили її в будівлю відомства в Києві.
Крім того, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Савченко підозру. За його словами, вона планувала теракт у залі парламенту. Луценка заявив, що Савченка причетна до вчинення низки кримінальних правопорушень, а саме: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; готування до злочину; вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; посягання на життя державного чи громадського діяча; терористичний акт; створення терористичної групи чи терористичної організації; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.