“Зв’язок не встановлений”. Луценко прокоментував напади на активістів

11 Вересня 2018, 13:17

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що крім замаху на радника міськголови Херсона Катерину Гандзюк, в Україні було здійснено низку замахів, у тому числі смертельних – на людей, які позиціонують себе як активісти. Про йдеться в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

 

За словами генпрокурора, ключовим питанням щодо нападу на Гандзюк є те, хто організовував і замовив цю справу. 

 

Водночас він відзначив, що крім замаху на Гандзюк були й інші спроби вбивства.

 

Тому очільник ГПУ  спеціально збирав прокурорів південних областей для того, щоб вони звернули увагу на можливий взаємозв'язок даних подій.

 

"Зв'язок не встановлений, але всі ці злочини розкрито. І в них немає ніякої вказівки на якусь спільноту. Тому давайте поки що дамо відбій підозрі на те, що ці напади були здійснені в рамках одного плану дестабілізації", – зазначив Луценко. 

 

У свою чергу, раніше він говорив про можливість такого плану з дестабілізації. 

 

"Вважаю, що помилки в моїй заяві про можливе плані – не було. Краще підняти планку небезпеки, ніж недооцінити загрозу", – наголосив він.

 

Раніше стало відомо, що СБУ засекретила інформацію у кримінальному провадження щодо замовників нападу на Гандзюк.

 

Нагадаємо, 22 серпня четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину. 

 

22 серпня підозрюваного в кримінального провадженні щодо нападу на виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти, а справу проти нього закрили. Прокуратура Херсонської області встановила, що Новіков перебував неподалік місця злочину, однак злочин не вчиняв, тому проти нього закрили кримінальне провадження. 

 

Так, голова Національної поліції Сергій Князєв повідомив, що правоохоронці затримали шестеро підозрюваних у рамках кримінального провадження про напад на виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. 

 

31 липня  у Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.

 

3 серпня  Генеральний прокурор України прийняв рішення передати слідство до центрального апарату СБУ.

 

Як повідомлялося, 6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного у замаху на вбивство Катерини Гандзюк у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

 

Додається, що 20 серпня суд арештував на два місяці без права внесення застави підозрюваного в нападі на активістку Катерину Гандзюк Віктора Горбунова.  Крім того, 21 серпня суд заарештував ще двох підозрюваних на 60 діб без права внесення застави.