«Що стосується питання Brexit, я, в першу чергу, дуже рада, що після тривалих і не зовсім простих переговорів вийшло внести пропозицію», – сказала Меркель.
Вона зазначила, що ця пропозиція схвалена парламентером ЄС Мішелем Барньє, а також його британським колегою. Тепер у Берліні виходять з того, що воно буде обговорено у відповідних органах Великої Британії, напередодні його вже розглянув уряд, на черзі парламент, що «також матиме велике значення». З іншого боку, документ повинні всебічно вивчити у 27 країнах-членах ЄС, попри те, що «дуже довіряють Барнье».
Раніше у Британії міністр з питань виходу країни з ЄС Домінік Рааб та міністр з питань Північної Ірландії Шайлеш Вара оголосили про відставку після того, як британський Кабмін погодив попередній текст угоди про Brexit.
Як повідомлялося, 14 листопада Кабінет міністрів Британії погодив попередній текст угоди з Європейського союзу (Brexit).
Нагадаємо, 13 листопада представники Британії та ЄС узгодили на технічному рівні угоду про умови виходу країни зі складу ЄС.
21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.
Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Британії з ЄС.