Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування за фактом відчуження за заниженими цінами морських торговельних суден, які належали Міністерству інфраструктури України. Про це в понеділок, 30 липня, повідомляє прес-служба антикорупційного відомства.
Як зазначається, 25 липня детективи НАБУ повідомили колишньому президенту ПрАТ "Сі Трайдент" та екс-директору судновласної компанії про завершення досудового розслідування.
"Цим особам та їхнім захисникам відкрито матеріали справи для ознайомлення. Після завершення цього процесу буде складений обвинувальний акт для подальшого скерування до суду", – йдеться в повідомленні.
За даними слідства, зазначені особи та інші службовці Мінінфраструктури із порушенням вимог законів України "Про холдингові компанії в Україні", "Про управління об’єктами державної власності", використовуючи довіреність відомства, впродовж 2012 року продали за заниженими цінами морські торговельні судна African Lark, Etna, Elbrus та Everest, передані Міністерством транспорту України як внесок до статутного фонду АСХК "Сі Трайдент".
"Відповідно до висновків експертизи, через зазначені дії державі заподіяно збитків на загальну суму понад 219 млн грн. Досудове розслідування зазначених фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року після передачі відповідних матеріалів із Генеральної прокуратури України", – заявили в НАБУ.
Як повідомлялося, 31 січня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили підозру екс-директору компанії Zealand Holdings Inc. та екс-президенту ПрАТ СК «Сі Трайдент» у справі про розкрадання торговельного морського флоту.
Нагадаємо, 30 січня Солом’янський райсуд Києва вирішив відправити під варту з альтернативою внесення 12 мільйонів гривень застави екс-голові Адміністрації морських портів України, затриманому напередодні за підозрою у розкраданні коштів АМПУ.
Як повідомлялось, 29 січня Національне антикорупційне бюро повідомило, що проводить обшуки в місті Києві та Одеській і Миколаївській областях. Обшуки проходять в рамках розслідування, пов’язаного з ймовірними фактами зловживань при закупівлі послуг з днопоглиблення в Бердянському та Маріупольському морських портах у 2015 та 2016 роках.
Згодом стало відомо, що правоохоронці затримали двох чиновників Адміністрації морських портів.