Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник 16 липня скерував до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) заперечення на висновок, який рекомендує обмежитися доганою керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Про це в четвер, 19 липня, повідомляє прес-служба НАБУ.
"Оскільки у висновку члена КДКП констатовано неодноразове вчинення Назаром Холодницьким саме грубих порушень, то наявні усі передбачені законом підстави для прийняття Комісією рішення про неможливість його перебування на посаді прокурора, що тягне за собою припинення його повноважень як прокурора та, як наслідок, припинення повноважень на адміністративній посаді – Заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", – йдеться у листі.
У НАБУ наголосили, що раніше в КДКП підтвердили "грубі порушення" очільником САП правил прокурорської етики, розголошення відомостей, які стали йому відомі під час виконання службових повноважень, вчинення дій, що порочать звання прокурора, незаконного втручання у службову діяльність іншого прокурора тощо. У Бюро додали, що попри це член Комісії не знайшов підстав для звільнення очільника САП.
"Разом з тим, Законом передбачено, що Комісія може приймати рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора і припинення її повноважень. Зокрема, якщо вчинений ним дисциплінарний проступок має характер грубого порушення", – наголошується в повідомленні.
Крім того, у НАБУ заявили, що підтверджені висновком КДКП неодноразові грубі порушення Холодницького є достатніми законними підставами для прийняття рішення про його звільнення.
"Національне бюро вважає, що у даному випадку КДКП може і має ініціювати перед Радою прокурорів України розгляд питання про внесення рекомендації щодо звільнення керівника САП", – підкреслили у відомстві.
Своєю чергою, Холодницький прокоментував дії директора НАБУ, заявивши, що Ситник погано знає законодавство.
"Не можна коментувати заяви божевільних людей. Людина написала заперечення на висновок, хоча такий формат як заперечення на висновок учасника КДКП не передбачений законодавством. Якщо директор НАБУ не знає законодавства, як ми можемо вимагати його знання від підлеглих. Неякісно зібрана доказова база компенсується надлишком піару. Рішення ухвалює комісія, а це є попередній висновок одного з її членів, який може бути відхилений або задоволений", – зазначив глава САП.
Нагадаємо, 20 березня стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського" Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.
Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.Так, за підписами генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро були направлені дисциплінарні скарги. 2 квітня Контрольно-дисциплінарна комісія прокурорів порушила провадження щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокурори Назара Холодницького. Автоматизована система Контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів визначала, що дисциплінарні скарги щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького буде розглядати Олександр Ковальчук.