Росія “тримає Асада в руках” і має посилити тиск – МЗС Німеччини

19 Квітня 2018, 13:21
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що німецький уряд має намір використати контакти з Росії для врегулювання сирійської кризи. 
 
 
Зазначається, що дана заява прозвучала на дебатах, присвячених ситуації в Сирії.

 

"Я можу завірити вас, що федеральний уряд використовуватиме усі доступні дипломатичні засоби для сприяння політичному процесу. Це також означає, що ми, звичайно, використовуємо наші канали з Москвою, щоб змусити Росію до конструктивного відношення" – зауважив він. 

 

За його словами, Росія "тримає Асада в руках" і повинна посилити тиск для того, щоб отримати  результати переговорів. 

 

Крім того, очільник німецького МЗС незамінними учасниками процесу назвав Францію, США, Велику Британію та Туреччину.

 

Також він додав, що дипвідомство Німеччини підтримує місію спеціального посланця Штаффана де Містури для відновлення переговорів і створення конституційного комітету, який вже був погоджений в контексті женевського процесу. 

 

Раніше глава Організації по забороні хімічної зброї Ахмет Узюмджю повідомив, що 17 квітня під обстріл потрапила група безпеки США, що проводить розвідку в сирійському місті Дума, яке є місце можливого застосування військами президента Башара Асада хімічної зброї. 

 

Нагадаємо, 16 квітня Росія та Сирія не допустили ОЗХЗ в Думу.

 

12 квітня Організація по забороні хімічної зброї направила місію до Сирії в зв'язку з хімічною атакою в місті Дума (Східна Гута). Зазначається, що місія прибуде в країну 14 квітня, наразі фахівці організації вже приїхали в Ліван.

 

Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав режим Башара Асада та його союзників забезпечити доступ міжнародним спостерігачам до місця хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж  має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.

 

Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.