Розробник “Ради-3” запевняє, що депутати не зможуть обманути китайські сенсори

15 Березня 2011, 09:25

«За час, поки існує система Рада, депутати увесь час шукають шляхи боротьби із цією системою – як зробити так, щоб її можна було обдурити. Але зараз система «Рада» (після переробки) зроблена таким чином, що депутат може голосувати тільки один раз», – зазначив Морозов.

«Він натискає сенсорну кнопку і тримає її увесь час, поки іде голосування. А другою рукою перебирає «За», «Проти», «Утримався». Але, за 2-3 секунди він повинен натиснути ту кнопку, яку вибрав для волевиявлення, і тримати її до закінчення голосування», – розповів він.

«Таким чином, ми маємо дві зайняті руки, і не маємо часу бігати від одного кінця залу до іншого» – наголосив експерт. Він також додав, що сенсори системи «Рада-3» реагують тільки на людський палець і їх неможливо ввести в оману стільниковим телефоном.

За його словами, сенсор сертифікований і виготовляється в Китаї.

Морозов відзначив, що система «Рада-3», яка розроблена і встановлена у 2002 році у залі засідань Верховної Ради, працює довше, ніж передбачено визначеним терміном її експлуатації.

«Зважаючи на те, як депутати обходяться з цією системою, то система такого класу розраховується на 7-8 років, відповідно до свого статусу, а вона уже працює 10-й рік» – зазначив він.

Однак Морозов запевнив, що система не вийде з ладу через перевищення строку експлуатації, і що сенсорна кнопка є лише невеликим доробком до уже працюючої системи.

Морозов також зазначив, що сенсорна кнопка системи «Рада-3» абсолютно безпечна для життя і здоров’я народних обранців.

«Перш, ніж допустити депутата до цієї кнопки, зроблено таким чином, що всі служби, які пов’язані із захистом людини, прийшли і перевірили (її безпеку – ред.)… І тільки після цього ми передаємо систему до роботи. Нічого шкідливого сенсор не дає. І всі ці балачки у першу чергу покликані зробити так, щоб система не використовувалася в роботі», – заявив він.

Коментуючи питання, чому голосування в системі «Рада-3» не прив’язане до персональних відбитків пальців конкретного нардепа, експерт відповів: «У нас немає закону, щоб використовувати дактилоскопію у Верховній Раді. А по-друге, досить просто підробити відбиток пальця».

Нагадаємо, голова парламенту Володимир Литвин пропонує Раді ввести в дію модернізований програмний системний комплекс для голосування "Рада-3".