Європейський суд визнав Росію винною за низкою статей у справі Магнітського

27 Серпня 2019, 13:39

Європейський суд з прав людини визнав Росію винною в порушенні ряду статей Конвенції з прав людини у справі юриста Сергія Магнітського. Про це йде мова у рішенні суду за 27 серпня.

 

«Cуд одноголосно визнав порушення статті 5, пункт 3 Конвенції (право на свободу й безпеку), статті 3 (заборона катування), статті 2 (право на життя), статті 6, пункт 1 та пункт 2 (право на справедливий суд)», – йдеться в постанові.

 

Зазначається, що позивачами у справі є вдова Магнітського Наталія Валеріївна Жарікова та його матір Наталія Миколаївна Магнітська. Суд зобов’язав Росію виплатити позивачам 34 тисячі євро впродовж трьох місяців після набуття чинності рішення.

 

Нагадаємо, у 2008 році  юрист британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський був заарештований в Росії за обвинуваченням в ухиленні від сплати податків. У 2009 році він помер у московському СІЗО «Матроська тиша». Керівництво СІЗО казало, що причиною смерті стала серцева недостатність. Адвокати наполягали, що Магнітському своєчасно не надали медичну допомогу.

 

Засновник і гендиректор фонду Hermitage Capital Вільям Браудер і глава британської компанії Firestone Duncan Джемісон Файерстоун заявляли, що Магнітського було заарештовано після того, як він розкрив корупційні схеми, до яких причетні деякі чиновники і співробітники МВС.

 

Першу скаргу до суду подав сам Магнітський, після його смерті справу продовжили дружина та мати.

 

У 2012 році США ухвалили Закон Магнітського, за яким запроваджуються санкції проти російських чиновників, причетних до порушення прав людини. Аналогічні акти з’явилися в Канаді, країнах Балтії і Великій Британії. 

 

Того ж року президент Росії Владімір Путін підписав так званий «закон Діми Яковлєва», що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.