Україна отримала таке запрошення від Комісії ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ).
Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, положення Закону ЮНСІТРАЛ 1994 року «Про закупівлю товарів (робіт) та послуг» охоплюють публічні закупівлі, які проводять державні органи.
«Нормативно-правові тексти ЮНСІТРАЛ, такі як конвенції, типові закони тощо, розробляють з метою узгодження та уніфікації права міжнародної торгівлі. Генеральна Асамблея ООН вважає, що однією з перешкод торговельними потоками є розбіжності, які виникають в результаті застосування законів різних держав з питань міжнародної торгівлі. Нормативно-правові тексти ЮНСІТРАЛ рекомендуються до врахування державами при розробці внутрішнього законодавства», – йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.
За підсумками засідання Робочої групи спецкомісії ООН Мін’юст розробить рекомендації щодо змін та розвитку українського законодавства у цій сфері.
Отож, 15-19 березня делегація України у складі представників Мін’юсту перебуватиме у м. Нью-Йорк (США) для часті у 20-й сесії ЮНСІТРАЛ.
Довідка Тижня.
ЮНСІТРАЛ є допоміжним органом Генеральної Асамблеї ООН. Він створений 1966 року з метою сприяння розвитку права міжнародної торгівлі шляхом, зокрема, підготовки проектів міжнародних конвенцій та інших документів.
До складу Комісії входять шістдесят держав-членів, що обираються Генеральною Асамблеєю. Україна увійшла до її складу 2010 року.
Мін'юст визначено відповідальним за співпрацю з ЮНСІТРАЛ постановою Кабміну від 13 вересня 2002 року № 1371 (у редакції від 2 березня 2010 року).
Як писав Тиждень, у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який може забезпечити українським чиновникам безконтрольне освоєння понад 130 млрд гривень в рік шляхом проведення держзакупівель.