Промова Путіна та антисемітизм у Німеччині. Головне з форуму пам’яті Голокосту

27 Січня 2020, 11:38

В Ізраїлі 22-23 січня проходив Всесвітній форум пам'яті Голокосту, приурочений до 75-ої річниці звільнення жертв концтабору в Освенцимі. На захід прибули делегації більш ніж з 40 країн. Українська делегація на чолі з президентом Володимиром Зеленським також прилетіла до Ізраїлю, але відмовилася від участі в форумі. 

 

Тиждень.ua зібрав головні тези та новини форуму. 

 

Зеленський відмовився від участі

 

23 січня глава держави повідомив, що прилетівши в Ізраїль з’ясувалося, що через великий інтерес до заходу та обмежену кількість місць на подію важко потрапити багатьом з тих, хто пережив цю трагедію. Тому українська делегація віддала свої місця тим, хто пережив Голокост. 

 

У меморіальному комплексі Яд Вашем, де проходив форум, не зрозуміли рішення Зеленського та назвали його "дивним", оскільки тим людям, які зверталися до організаторів, надали місце для участі.

 

Утім, є думка, що Зеленський відмовився від участі, щоб не зустрічатися з президентом країни-агресора Владіміром Путіним, який був одним зі спікерів заходу. 

 

Іранський режим – "найбільш антисемітський на планеті"

 

Прем'єр-міністр Ізраїлю Більямін Нетаньяху під час виступу закликав учасників форуму протистояти Ірану, передає ВВС

 

"Ми ще не бачимо єдиної та рішучої позиції проти найбільш антисемітського режиму на планеті", – заявив він. 

 

Промова Путіна

 

Путін виступав із промовою під час форуму та під час відкриття пам'ятника героям і захисникам оборони Ленінграда "Свічка пам'яті". Як повідомляє українська служба ВВС, під час виступу президент РФ поставив в один ряд антисемітизм та русофобію. 

 

"Тут (в Ізраїлі – ред.), як і в Росії, розуміють значимість уроків Другої світової війни, не дозволяють світу забути, до чого призводить національний егоїзм, розбрат, сприяння будь-яким формам шовінізму, антисемітизму та русофобії", – заявив Путін, не уточнивши,  в чому саме полягає русофобія.

 

Пізніше Путін заявив про "вирішальний внесок СРСР у перемогу над Німеччиною й 27 мільйонів жертв радянських громадян№.

 

Також він закликав країни-постійні члени Радбезу ООН в 2020 році зібратись на спеціальну зустріч і обговорити ситуацію з миром на всій планеті.

 

Антисемітизм у Німеччині 

 

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час виступу на форумі заявив, що хотів би сказати, що німці засвоїли урок Другої світової війни, але не може цього зробити. Про це пише Haaretz.

 

"Духи зла з'являються в новій формі, представляючи своє антисемітське, расистське, авторитарне мислення… Я хотів би сказати, що німці засвоїли уроки історії. Але я не можу, коли ненависть поширюється. Я не можу цього сказати, коли у єврейських дітей плюють у шкільному дворі, я не можу цього сказати, коли антисемітизм виявляється в передбачуваній критиці ізраїльської політики", – заявив глава держави.