Міністерство охорони здоров’я затвердило зміни до стандартів медичної допомоги. Про це йдеться у наказі МОЗ за 20 травня.
Відтак, лабораторне тестування на COVID-19 може проводитися методом імуноферментного аналізу (ІФА).
У наказі перераховано категорії осіб, які підлягають тестуванню методами ПЛР та ІФА, біологічний матеріал, що підлягає дослідженню, строки відбору матеріалу та перелік самих тестів.
Зокрема, відразу тестуванню підлягають пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби та пацієнти з пневмонією. Особи, які контактували з хворими, у яких підтверджено інфікування, мають тестуватись на 14 добу після контакту.
Крім того, медичні працівники, які безпосередньо надають допомогу хворим або проводять догляд за хворими на COVID-19 в умовах стаціонару, працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19, та працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіл, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу, мають тестуватись один раз на 14 днів до отримання перших позитивних результатів у конкретної особи.
Також раз на 30 днів перевірятися мають працівники Національної поліції, Національноїгвардії, Держприкордонслужби, інші медичні та фармацевтичні працівники.
Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомляв, що наразі в Україні для виявлення COVID-19 використовують ПЛР-тести (методом полімеразної ланцюгової реакції), але для визначення наявності імунітету у світі також використовують ІФА-методи (імуноферментний аналіз). Повідомлялося, що Україна може стати пʼятою країною у світі, де запущена масова ІФА-діагностика. Тестування вже проводять у США та Німеччині.