«Окрім суші, ми також плануємо збільшити перспективу розробки і дослідження шельфу Чорного моря. Попередні дослідження, які сьогодні є, показують, що там дійсно серйозні запаси, які на багато років можуть забезпечити потреби нашої країни», – сказав він.
Стосовно видобування газу на суші, Бакулін зазначив, що НАК «Нафтогаз України» упроваджуватиме нові технології видобування газу на виснажених родовищах, а також планує розвідувати нові родовища, у тому числі й нетрадиційні.
«Планується розвідка нових родовищ, як традиційного використання газу, так і нетрадиційних методів: сланцевих газів, шахтного метану», – сказав Бакулін.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів України дав згоду на укладення договору про спільну діяльність між Державним акціонерним товариством «Чорноморнафтогаз» і ВАТ «Лукойл» з розвідки і видобування нафти і природного газу на шельфі Чорного моря.
Відповідним розпорядженням КМУ (№2361 від 20 грудня 2010 р.) передбачається, що об’єктом спільної діяльності є розробка Одеського, Безіменного і Суботинського родовищ. Частка ДАТ «Чорноморнафтогаз» у спільній діяльності має становити не менше як 50%, внеском «Чорноморнафтогазу» є геолого-економічна оцінка запасів нафти, природного газу і супутніх компонентів вказаних родовищ.
Внеском ВАТ «Лукойл» є фінансові ресурси, технології й устаткування, які необхідні для дотримання параметрів, передбачених проектами з розвідки і видобування нафти і природного газу на вказаних родовищах.
ДАТ «Чорноморнафтогаз» входить до складу НАК «Нафтогаз України» і спеціалізується на розвідці і видобуванні нафти і газу в акваторії Чорного і Азовського морів.
На даний час на балансі ДАТ «Чорноморнафтогаз» знаходиться 17 родовищ, з яких 11 газових, 4 газоконденсатних і 2 нафтових. Сумарні запаси усіх родовищ сьогодні становлять: по природному газу – 58,56 млрд. куб. м, по газовому конденсату – 1231 тис. тонн, по нафті – 2530 тис. тонн.
100% акцій «Чорноморнафтогазу» знаходяться в управлінні НАК «Нафтогаз України».