Військові в політиці — це дуже серйозний потенціал. Він полягає в тому, що якщо людина певний час свого життя присвятила військовій професії, то військова служба виховує таку рису, як загострене відчуття відповідальності. Так вважає колишній командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, а нині народний депутат України Михайло Забродський, про це він розповів у інтерв'ю Тижню.
Забродський стверджує, що другий фактор, який допомагає військовим працювати в політиці чи інших цивільних посадах, — це відчуття системності.
"Армія базується на чітко розписаній організаційній структурі, розподілі обов’язків і напрямів діяльності та завдань. Це притаманно всім арміям світу, і Україна тут не виняток. Це закладено на рівні свідомості військового, наприклад, як розуміння того, яку важливу роль відіграє розстановка кадрів", – говорить Забродський.
Однак нардеп відмічає і негативні сторони військових у політиці.
"По-перше, керівник військового типу завжди вимогливий до себе, він виконує наказ за будь-яких умов. Однак водночас він сподівається, що його підлеглі й оточення мають таку саму установку. На жаль, у цивільному житті таке буває дуже рідко й людина має бути до цього готовою. По-друге, якщо повернутися до системності, то в цивільному житті це менш чітке поняття. І воно не завжди є калькою з військової організації. Ці моменти викликають труднощі, які, скажу відверто, мало хто витримує. Загалом перехід до цивільного життя для військовослужбовців завжди важкий", – зазначає Забродський.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»