Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у зв'язку введенням в Туреччині режиму надзвичайного стану і продовженням масових арештів закликав владу країни дотримуватися процесуальних норм і міжнародного законодавства в галузі прав людини.
"У зв'язку з оголошенням надзвичайного стану строком на три місяці в Туреччині, генеральний секретар звертає увагу на неодноразові запевнення високопоставлених турецьких чиновників про повне дотримання процесуальних норм і відданості верховенству права при розслідуванні спроби державного перевороту і переслідуванні тих, хто несе за це відповідальність. Це особливо важливо після оголошення в країні режиму надзвичайного стану і масових арештів", – йдеться в заяві генсека ООН.
Пан Гі Мун закликав владу Туреччини зробити все можливе для забезпечення в повному обсязі конституційного ладу і дотримання міжнародних норм в області прав людини, відповідно до міжнародних зобов'язань Туреччини.
"Вони включають в себе свободу слова, пересування та мирних зібрань; незалежність суддів і юридичної професії; а також дотримання процесуальних норм", – підкреслюється в заяві.
Генеральний секретар сподівається, що процедури в рамках надзвичайного стану будуть здійснюватися в умовах повної прозорості.
Нагадаємо, з пропозицією про введення режиму надзвичайного стану в Туреччині виступив президент країни Реджеп Ердоган. Ініціативу Ердогана підтримали 346 депутатів турецького парламенту, проти висловилися 145.
Як відомо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. Правоохоронці заарештували 2639 заколотників.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США.
Місцеві ЗМІ повідомили, що в рамках розслідувань, пов'язаних з невдалою спробою військового перевороту, співробітники сил безпеки затримали 103 генерала і адмірала. Крім того, у зв’язку із підозрою в причетності до невдалого військового перевороту по всій країні відсторонили від посад 8 тисяч поліцейських.