Правління Національного банку України вперше прийняло рішення про надання згоди на ліквідацію "Фінанс банку" і "Інвестиційно-трастового банку" за ініціативою власників і відкликання їх ліцензій. Про це повідомляє прес-служба регулятора.
Таке рішення акціонерів і реального кінцевого бенефіціарного власника банків ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види їх профільної діяльності.
"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", – зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
- Читайте також: Moody's поліпшило прогноз для банківської системи України
Національний банк вів роботу з приведення структур власності "Фінанс банку" та "Інвестиційно-трастового банку" до вимог прозорості. Контролер банків був встановлений, проте не виявив бажання займатись банківською діяльністю та обрав шлях самоліквідації фінустанов.
Загальний обсяг зобов'язань банків перед юридичними і фізичними особами – менше 11 млн грн. Обсяг ліквідних коштів банків дозволяє розрахуватися за зобов'язаннями без зовнішніх запозичень, відзначають в НБУ.
За даними Нацбанку, на 1 квітня за розміром загальних активів "Фінанс банк" займав 19-е місце (250,932 млн грн), "Інвестиційно-трастовий банк" – 73-е місце (132,672 млн грн) у другій групі банків серед 109 діючих банків.
Нагадаємо, НБУ повідомляв. що збитки діючих банків України станом за січень-квітень 2016 року склали 11,5 млрд грн.