У компанії ДТЕК Ріната Ахметова опублікували заяву стосовно виходу у німецькому виданні Bild розслідування про структуру російської окупаційної адміністрації на Донбасі. Відповідь компанії опублікували на сторінці у мережі Facebook.
Зокрема, у розслідуванні написали, що засіданні Міжвідомчої комісії з надання гуманітарної підтримки потерпілим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України в Держдумі РФ був присутнім представник енергетичної компанії Ахметова. На це у компанії відповіли, що діють у рамках законодавства України.
«ДТЕК діє строго в рамках українського законодавства, всі підприємства ДТЕК зареєстровані на території, підконтрольній Україні, і незалежно від місця їх фізичного розташування нараховують і сплачують необхідні податки і збори до бюджету відповідно до законодавства України», – йдеться у відповіді.
«7 травня 2015 року було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України №263 «Про особливості регулювання відносин у сфері електроенергетики на території, на якій органи державної влади тимчасово не мають повноважень або реалізовують свої повноваження не в повному обсязі». На виконання цієї постанови був створений регіональний ринок електроенергії, в рамках якого функціонують підприємства генерації і дистрибуції ДТЕК. Відповідно до Постанови №263 створені і функціонують колегіальні органи управління регіональним ринком. Офіційні представники ДТЕК можуть брати участь і беруть участь у зустрічах і нарадах виключно в рамках українського законодавства і реалізації положень даної постанови», – додали у тексті.
Стосовно питання зустрічей у коментарі написали в останньому абзаці, однак прямої відповіді не дали.
«Всі зустрічі за участю офіційних представників ДТЕК на території Російської Федерації проходять або в рамках діяльності наших російських активів – АТ «Шахтоуправління «Обухівська» (галузева вертикаль Міністерства енергетики РФ), або в рамках переговорів з російськими банками-кредиторами компанії», – зазначили у повідомленні.
Нагадаємо, у розслідуванні видання Bild стверджують, що фактичний контроль над окупованим Донбасом здійснюють п’ять російських міністерств.