Далай-лама вирішив закінчити з політикою

10 Березня 2011, 10:39

Далай-лама повідомив, що в понеділок він виступить у парламенті Тибету, який діє у вигнанні, і оголосить про відхід зі своїх політичних постів.

За його словами, він давно планував поділитися владою.

"Ще в 1960 роки я неодноразово підкреслював, що тибетцям потрібен лідер, вільно обраний народом, і йому я міг би передати владу. Тепер явно настав час здійснити цей задум", – сказав Далай-лама, виступаючи в індійському місті Дхарамсала, де він живе в еміграції з 1959 року.

Однак серед тибетців немає фігури, яку можна порівняти з 75-річним Далай-ламою по духовному і політичному авторитету.

Далай-лама очолював уряд Тибету у вигнанні весь час після придушення тибетського повстання у 1959 році китайськими військами.

У четвер на церемонії з нагоди чергової річниці цих подій Далай-лама підкреслив, що добивається від Китаю не незалежності Тибету, але реальної, а не бутафорської автономії. Китайський уряд, у свою чергу, називає Далай-ламу сепаратистом, відповідальним за розпалювання заворушень у Тибеті.

В даний час, кажуть етнічні тибетці, у Тибетському автономному районі КНР домінують саме китайці-хань.

Далай-лама закликав Пекін рухатися до більшої демократії, якщо він хоче "заслужити повагу і довіру світової спільноти".

"Щоб заслужити таку повагу, лідери Китаю повинні розширювати прозорість, і їхні дії повинні відповідати їхнім словами. А для цього необхідна свобода самовираження та свобода преси", – вказав він.

У березні минулого року Далай-лама заявив, що У тибетських монастирях проходить кампанія з "патріотичного перевиховання". Духовний лідер тибетців звинуватив Китай у намаганні знищити буддизм у Тибеті.