При цьому він констатував, що чинний глава держави не збирається йти у відставку.
Таке рішення пов'язане з побоюваннями Каддафі стосовно того, що у випадку його відходу в південно-африканській державі вибухне громадянська війна.
«Ситуація вкрай небезпечна. Якщо щось трапиться з національним лідером, хто зможе її контролювати? Розпочнеться громадянська війна!» – говорить Сааді Каддафі.
За його словами, полковник віддав наказ армії захищати ключові об'єкти в Лівії і бути готовою до відбиття інтервенції. Сааді Каддафі попередив, що лівійські племена можуть почати війну один з одним і перетворити країну на «нову Сомалі».
Як повідомлялося, Каддафі запропонував представникам Національної ради, яка виконує функції тимчасового уряду на підконтрольних повстанцям територіях Лівії, зустрітися з ним у парламенті і обговорити можливість його відставки.
Полковник нібито був готовий відмовитися від влади за умови надання йому «певних гарантій – зокрема, гарантій особистої безпеки для себе і своєї сім'ї, а також судову недоторканність. Пізніше повідомлення про пропозиції Каддафі були спростовані державним лівійським телебаченням.
Національна рада, заснована 27 лютого, складається з 30-ти представників лівійської опозиції з різних районів сходу Лівії – як військових, так і цивільних осіб. Тимчасовому уряду доручено, зокрема, налагодити нормальне життя на непідконтрольних Каддафі територіях і підготувати проведення загальних виборів протягом найближчих трьох місяців.
Нагадаємо, масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну, тривають у Лівії з 15 лютого. Лівійський лідер неодноразово заявляв, що не залишить країну, а люди, що вийшли на акції протесту, на його думку, заслуговують смертного вироку. 26 лютого Рада безпеки ООН ввела санкції проти режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі, заборонивши йому, членам його сім'ї і декільком учасникам виїжджати з країни