У Нацполіції розповіли про хвилю “замінувань” в Україні — інфографіка

16 Листопада 2017, 17:31

За останні три доби в Україні поліція зафіксувала 21 факт неправдивих повідомлень про загрозу вибуху, а загалом упродовж року таких повідомлень було майже 600. Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України.

Згідно з повідомленням, найбільше зловмисники «мінували» адмінбудівлі органів влади, житлові будинки та об’єкти транспортної інфраструктури.

«Вчора увечері до Сумського відділу поліції надійшло телефонне повідомлення від невідомого, який погрожував підірвати три житлові будинки. Поліція оперативно з’ясувала, звідки надійшов виклик. Згодом поліцейські встановили особу «псевдомінера». Ним виявився 66-річний житель сусіднього будинку. Чоловік знаходився у власній квартирі в стані алкогольного сп’яніння. Поліція провела належну перевірку, повідомлення про вибух не підтвердилося», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що впродовж року по Україні поліція зафіксувала 594 факти неправдивих повідомлень про загрозу вибухів. «Найпопулярнішими» у псевдомінерів є Київська та Одеська області: 132 повідомлення про «мінування» перевіряла поліція Київщини і 105 – поліцейські Одеської області.

Зокрема, у 2017 році поліція фіксувала найбільше повідомлень про «замінування» адмінбудівель органів влади (189), житлових будинків (88) та об’єктів транспортної інфраструктури (74 факти). Крім того, об’єктами повідомлень про загрозу вибуху ставали розважальні заклади, банківські установи та транспорт.

«Для перевірки подібних повідомлень доводиться залучати значні сили поліції, зокрема – вибухотехнічних, кінологічних та інших підрозділів. Крім того, правоохоронці змушені часом перекривати рух або евакуювати громадян, чиїм життям і здоров’ю може загрожувати небезпека», – зазначили правоохоронці.

В поліції нагадали, що за вчинення подібного злочину передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, згідно з ч. 1 статті 259 Кримінального кодексу України, за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками – передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років. Повторний упродовж року факт неправдивого повідомлення про замінування може загрожувати зловмисникові вісьмома роками позбавлення волі.

Нагадаємо, 10 листопада невідомі заявили в поліцію про замінування десяти аеропортів у різних містах України – Вінниці, Одесі, Дніпрі, Рівному, Запоріжжі, Харкові, Івано-Франківську, Херсоні, Ужгороді та Чернівцях. На місцях працювали слідчо-оперативні групи, вибухотехніки, кінологи, співробітники СБУ, ДСНС та лікарі. Людей, які знаходилися у приміщеннях аеропортів, було евакуйовано. Згодом у Нацполіції повідомили, що дзвінки про нібито замінування аеропортів у десяти українських містах надходили із сусідньої держави і реальної загрози не становили.