Присяжнюк перевірив китайську гречку. Їсти можна

4 Березня 2011, 16:49

Зокрема, на базі Державного центру сертифікації і експертизи зерна та продуктів його переробки Мінагрополітики перевірили чотири зразки продукції, а саме: гречку (сировину), крупу гречану смажену, крупу гречану слабосмажену та крупу гречану несмажену.

За результатами експертизи, всі зразки відповідають першому класу та продовольчому призначенню для споживання населенням.

«Результати вказують на те, що ця гречка суттєво не відрізняється від вітчизняної», – зазначив голова Державної інспекції сільського господарства Микола Поєдинок.

Він також додав, що близько 800 тисяч тонн із 1 млн тонн гречки, яку виробляє Китай, використовується для продовольчих потреб, і країни ЄС сьогодні експортують гречку з Китаю, зокрема, для дієтичного та дитячого харчування. «Цю гречку використовують у країнах ЄС як добавку для дієтичного харчування. Європа з Китаю отримує гречку, щоб додавати гречане борошно у харчування для грудних дітей», – додав він.

Нагадаємо, 3 березня Верховна Рада знизила ставку ввізного мита на гречку з 20% до 0% до 1 червня.

Наприкінці січня в уряді заявили про намір ввезти в Україну 20 тис. тонн гречки з Китаю, бо низка великих виробників гречаної крупи припинила реалізацію продукції в Україні. 

Прем’єр-міністр Микола Азаров запевняв, що неякісна і небезпечна крупа гречана, яка потрапила в Росію в грудні 2010 року з Китаю, в Україну не привезуть. Нагадаємо, в Росію завезли 75 тонн гречки, що мала плісневий запах та неоднорідний колір.

Кабмін доручив ряду губернаторів притягнути до дисциплінарної відповідальності посадовців, які допустили зростання цін на продовольчі товари у 2010 році.

Окрім цього, Кабмін домовився з виробниками зафіксувати оптово-відпускні ціни на гречку.

Раніше, прем’єр-міністр Микола Азаров відповів на повідомлення у ЗМІ про різке подорожчання гречки у січні (до 17-25 грн) через «певний штучний характер» і відповідальності за нього уряд не несе.