Незабаром буде створено інститут, що сприятиме зростанню довіри до України в міжнародному інтелектуальному і культурному співтоваристві. Про це під час прес-конференції заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Ми проаналізували досвід європейських країн, цей досвід неоднаковий, але яким чином країна може презентувати себе за кордоном? За останні три роки ми виконали грандіозну роботу… Є дуже багато окремих проектів, але ми вважаємо, що настав час створити Український інститут. На основі проаналізованого досвіду, на основі наших бесід із громадянським суспільством і багатьма експертами, ми вважаємо, що найбільш оптимальною формою для нас є державна установа, яка не буде частиною МЗС, але буде афілійована з ним", – зазначив міністр.
Клімкін також додав, що фінансування інституту здійснюватиметься частково за рахунок коштів, виділених з державного бюджету, частково – за рахунок грантів, пожертвувань і взаємодії з благодійними фондами.
Читайте також: Світ про Україну: війна — не перешкода туризму та значення України в американсько-російських відносинах
"Конкретні фінансові обсяги ми скажемо через кілька місяців. Ми вже передбачили певну частину в нашому бюджеті (бюджет МЗС – ред.)", – уточнив він.
Міністр повідомив, що на створення інституту орієнтовно піде від двох до чотирьох місяців.
"Плануємо, що після обговорення статуту і проведення консультацій запустимо цей процес, думаю, що це триватиме кілька місяців, ми оцінюємо це 2-3-4 місяці, в залежності від організації. У нас є чіткий план, по ньому і будемо працювати", – зазначив Клімкін.
За його словами, метою створення інституту є "розуміння сучасної України і зростання довіри до України в міжнародному інтелектуальному і культурному співтоваристві".
Також міністр зазначив, що планується відкрити представництва інституту в країнах Європи, Північної Америки та Азії.
Читайте також: Повернення в мирне життя