За його словами, згідно із законодавством міністерство не може закрити чи відкрити жодну школу.
«Згідно із Законом «Про місцеве самоврядування» і Закону «Про освіту» за всі 20 років міністерство не закрило і не відкрило жодної школи, оскільки відповідно до закону не має на це права і повноважень. Права об’єднувати, реорганізовувати школи є тільки в органів місцевої влади – тому ніяких списків щодо закриття шкіл, щодо їх об’єднаня міністерство не готувало і не могло цього робити, щоб не порушувати це законодавство», – зазначив Табачник.
Нагадаємо, міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявляв, що виступає за закриття шкіл, в яких навчається менше 40 школярів. За його підрахунками, це близько 10% усіх середніх навчальних закладів, тобто кожна десята школа.
Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що не можна закривати жодну школу, поки не вирішено питання з підвозом дітей до інших навчальних закладів шкільним автобусом і питання працевлаштування вчителів шкіл, які закриваються.
У Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів відбуватиметься згідно з Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання.
Раніше на Донеччині відбулися ряд акцій протесту батьків учнів проти закриття україномовних шкіл.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту заявило, що школи в Україні закривають через погану демографію.