Спротив окупації. Українці відмовляються брати російські пенсії, а окупанти намагаються підкупити батьків школярів

30 Серпня 2022, 19:50

Росіяни продовжують впроваджувати терор на тимчасово окупованих територіях. Тиск на цивільних зростає щодня. Та попри нелюдські підходи ворога, місцеве населення продовжує чинити шалений спротив окупації.

На Херсонщині росіяни намагаються підкупити місцеве населення соцвиплатами, але велика кількість відмовляється брати гроші ворога.

Тактика росіян на окупованих територіях примітивна. Блокуючи соцвиплати з України вони навмисно створювати гуманітарну кризу, й пропонують свої соцвиплати, але за умови отримання паспорта. Таким чином Кремль імітує підтримку з боку місцевого населення. Але є одне але. Місцеве населення здебільшого не підтримує окупанта, а тому відмовляється брати участь в його імітації. Так, навіть серед соціально-вразливих верств населення є випадки відмови отримання пенсій.

При цьому багато хто взагалі не подає документи на отримання пенсій, але росіяни почали “видавати” пенсії за мовчазною згодою. Так, росіяни вносять до даних свого окупаційного пенсійного фонду “мертві душі”, аби завищувати показники видачі пенсій. Таким чином окупанти одночасно завищують показники підтримки місцевих й привласнюють кошти.

Нагадаємо, росіяни продовжують роздавати свої паспорти на тимчасово окупованих територіях аби “легалізувати” свою загарбницьку війну, але темпи паспортизації для ворога провальні. Так, у Бердянську з липня й майже по кінець серпня російські паспорти отримало близько 800 осіб. Зауважимо, що до війни в місті мешкало понад приблизно 113 тис. осіб, з них 88 тис. дорослого населення.

Гуманітарна криза, створена росіянами, стала і двигуном створення окупаційного “центру зайнятості”.

Так, на півдні через окупацію зростає безробіття й це все на фоні настання холодів. Відтак окупаційний уряд пропонує місцевим роботу на “колгоспах” – фермерських господарствах, які окупанти раніше віджали у фермерів.

Проте навіть щоб отримати роботу в полі є умова – отримати паспорт ворога. Якщо ж в родині є діти, то є ще одна вимога – заява на зарахування дитини до російської школи. Тобто, фактично росіяни шантажують місцеве населення голодом й заганяють на роботу в поля, водночас розраховуючи завдяки цьому вирішити свої проблеми з темпами паспортизації та провалом “навчального процесу”.

Нагадаємо, на окупованих регіонах Запорізької області росіяни тиснуть на малозабезпечені соціальні верстви населення аби наростити темпи паспортизації. Окупаційна адміністрація заблокувала соціальні виплати пенсіонерам та пільговикам, а єдиною умовою для них отримати виплати з боку РФ – отримання паспорта окупанта.

Центр національного спротиву закликає мешканців тимчасово окупованих територій евакуюватись з регіону на період операції ЗСУ зі звільнення територій.

Тим часом Кремль продовжує намагання імітувати початок навчального року на окупованих територіях. Цього разу платити батькам за дітей обіцяють в тимчасово окупованій Новій Каховці.

Росіяни зосереджені на запуску свого “навчального процесу”, мета якого створення пропагандистських осередків та русифікації українських дітей. Проте навіть попри те, що вони завезли своїх педагогів, батьки відмовляються віддавати своїх дітей до російських шкіл.

Окупанти погрожують батькам конфіскувати майно та штрафувати за відмову писати заяву на вступ дитини до “школи”. Проте водночас вони обіцяють робити одноразові виплати за вступ. Якщо раніше обіцяли 10 тис. рублів, то в Новій Каховці до людей доходить лише 2 тис. рублів.

У Мелітополі традиційно фіксуємо “бавовну”. Останні дні літа стають спекотними не лише за показниками термометра. Чотири потужні вибухи прогриміли напередодні неподалік міста. На ці звуки злетілися група окупантів, яку на місці гостинно прийняли бійці Руху опору.

 

 

Автор:
Тиждень