Російсько-українська війна продемонструвала певну слабкість преси у здатності подавати інформацію так, щоб вона давала розуміння про багато змінних, які впливають на хід бойових дій. Про це заявив редактор з питань оборони британського видання The Economist Шашанк Джоші у розмові для британського аналітичного центру RUSI.
«Якщо поміркувати, то однією з наших (журналістів – Ред.) спільних слабкостей – і я особисто теж підіймаю руки вгору – була зосередженість на окремих елементах суті війни в Україні без намагання дати цілісний погляд», – каже Джоші.
Читайте також: Чому французи бояться аварії на ЗАЕС більше ніж решта європейців
За його словами, класичним прикладом стало те як в аудиторії створили враження, ніби війну можна виграти легкою піхотою, протитанковою зброєю, ракетами Stinger та асиметричним веденням бойових дій.
«І хоча це не обов’язково було неправильно, але тепер ми чіткіше побачили, як більш традиційна зброя, зокрема, артилерія, відіграє фундаментальну роль. Ми раніше багато говорили про артилерію та ракетні установки HIMARS, але чи повністю ми зрозуміли вирішальну важливість радіоелектронної боротьби у тому, зможуть чи не зможуть літати розвідувальні дрони? Війна – це неймовірно складна взаємодія всіх цих систем, і ми повинні спробувати краще пояснити її складність нашим читачам, а не зводити бойові дії до того чи іншого виміру», – додав редактор The Economist.