Президент невизнаного утворення Нагірний Карабах Араїк Арутюнян оголосив у регіоні часткову мобілізацію. За його словами, напруження пов'язане із ранковими заворушеннями 1 серпня – за повідомленням зі Степанакерта, азербайджанські військові намагалися перейти лінію зіткнення у кількох місцях на північної та північному заході прикордоння між Азербайджаном і Нагірним Карабахом.
Військові невизнаної республіки кажуть, що Азербайджан застосував БПЛА та гранатомети, внаслідок цього загинув один вірменський військовослужбовець, ще декілька отримали поранення, пише Радіо Азатутюн.
Натомість азербайджанська сторона звинувачуює вірмен. За повідомленнями азербайджанських ЗМІ, сьогодні зранку збройні формування Карабаху відкрили вогонь по позиціях азербайджанської армії в напрямку Лачинського району, загинув один азербайджанський військовий. Збройні сили Азербайджану оголосили початок контртерористичної операції під назвою «Відплата» у відповідь на загибель військовослужбовця.
Баку повідомляє про знищення артилерійського дивізіону та один пост вірменських збройних формувань. Міноборони Азебрайджану заявило, що азербайджанські війська встановили контроль над висотами «Гирхгиз» та «Сарибаба», а також над іншими важливими висотами вздовж Карабахської системи Малого Кавказу.
Вірменські ЗМІ пишуть, що проти бійців Нагірного Карабаху застосували різнокаліберну стрілецьку зброю, міномети, гранатомети та ударні БПЛА. Наразі заявляють про двох загиблих і 14 поранених Армії оборони так званого Нагірного Карабаху.
Читайте також: Як Азербайджан підриває російську систему безпеки
Деякі вірменські новинні сайти, які, втім, мають російський слід, пишуть, буцім Азербайджан й Україна можуть одночасно почати операції на Донбасі й у Карабасі, а Туреччина відправляє до Азербайджану сирійських найманців. Стверджується, нібито Баку готується до нової війни з Єреваном.
Цьогоріч заворушення в регіону вже спостерігали наприкінці березня як реакцію на початок вторгнення в Україні. Тоді після виведення частини російських сил, азербайджанські війська просунулися вглиб територій, які перебувають під контролем так званих російських миротворчих військ після війни у Карабасі 2020-го. У міноборони РФ тоді заявляли про удар азербайджанців по військових Нагірного Карабаху в районі села Фурух. В Азербайджані відповіли, що "Нагірного Карабаха" не існує, а село називається Фаррух.
У квітні 2022-го прем'єр Вірменії Пашинян та президент Азербайджану Алієв домовились вести мирні перемовини, а у травні за посередництва президента Європейської ради Шарля Мішеля домовились просувати розблокування транспортного сполучення між країнами й демілітаризацію кордону.