Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут
Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram
Про Україну
Посольство Бельгії в Києві відновить свою роботу і тепер в Україні працюватиме новий посол Пітер Ван Де Вельде.
Розвідка Великої Британії заявляє, що російські війська взяли паузу для поповнення запасів перед новим наступом на Донеччину. Зокрема, йдеться про концентрацію техніки у напрямку Сіверська.
Володимир Зеленський у інтерв’ю CNN заявив, що Росія контролює «майже всю Луганську область», а збройні сили «ведуть бої на підступах до регіону». За його словами, Київ відступив, щоб уникнути масових втрат військ. «Я навіть не розумію, що вони там контролюють. Вони розвалили міста, школу. Це окупанти завалів?» – сказав Зеленський.
Також президент також знову закликав главу США Джо Байдена відвідати Київ, заявивши, що це надішле меседж Росії та світу. «Ми хотіли б бачити президента Байдена в Україні. Я чув, що він підтримав цю ідею. Є деякі безпекові моменти, які стоять на заваді його візиту, ми це розуміємо», – додав Зеленський.
СБУ арештувала 2,1 млрд грн активів українських компаній, які належать російським «Газпрому», «Роснєфті» та «Росатому». Йдеться про майно 11 підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські державні корпорації.
Верховна Рада скасувала на час воєнного стану обмеження на розмір подарунків для чиновників за умови, якщо їх передадуть на потреби ЗСУ або гуманітарну допомогу.
Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас залишає свою посаду — Delfi.
Джо Байден підписав новий пакет військової допомоги Україні на $400 мільйонів — Reuters.
Зокрема пакет включає чотири РСЗВ HIMARS та високоточні снаряди до них. Офіційне оголошення має пройти незабаром.
Про світ
На Балі триває саміт міністрів закордонних справ G20 – на події був присутній і лавров, втім скоро з’явились новини, що міністр рф покине зустріч через агресивну критику світових міністрів. Лавров каже, що «можливо, нема про що говорити із Заходом». Він назвав критику «шаленою» і зазначив, що вона почалася майже одразу після того, як його колеги взяли слово. Серед критиків були міністерка МЗС Німеччини Анналена Баербок та держсекретар ??США Ентоні Блінкен, який на закритій зустрічі закликав Москву розблокувати українське зерно:
«Нашим російським колегам: Україна — не ваша країна. Їхнє зерно не ваше зерно. Чому ви блокуєте порти?», – розповів про звернення анонімний чиновник. Також пізніше лавров залишив денне засідання перед появою міністра закордонних справ Дмитра Кулеби онлайн. Потім всі члени саміту відмовились від спільної фотографії, щоб не стояти поруч із лавровим.
Парламент Фінляндії у вівторок вніс зміни до законів, щоб посилити охорону на кордоні країни з Росією. Занепокоєння мотивоване тим, що Москва може використати мігрантів для тиску на Гельсінкі, тож нові поправки до закону про прикордонну службу Фінляндії спростять будівництво міцніших бар’єрів уздовж 1300-кілометрового кордону, який Фінляндія ділить з Росією. Так у країні хочуть підготуватись до протидії «гібридній загрозі», сказала Анне Іханус, радниця у міністерстві внутрішніх справ Фінляндії.
Китайські винищувачі?? перетнули середню лінію Тайванської протоки, що уряд острова назвав провокацією, оскільки відбувався візит високопоставленого сенатора США до Тайбею для зустрічі з президентом Цай Ін Вень. Міністерство оборони Тайваню заявило, що китайський літак «навмисно перетнув середню лінію протоки» і додали, що це «завдало серйозної шкоди регіональному миру та стабільності». У заяві сказано, що військово-повітряні сили Тайваню «силоміць вигнали» китайський літак і розгорнули ракети «земля-повітря», щоб моніторити ситуацію. Середня лінія є неофіційним буфером між Китаєм і Тайванем, і зазвичай військові літаки тримаються по свій бік лінії, але час від часу китайська авіація перетинає її, як це сталося в 2020 році, коли офіційні особи США відвідали Тайвань. Таким чином Китай постійно нагадує, що вважає автономний острів своєю територією і декламує свої зазіхання на Тайбей.
Бразилія може зіткнутись із небезпечними заворушеннями навколо майбутніх президентських виборів у країні, попередив суддя Федерального Верховного Суду Бразилії Едсон Фачін. За його словами, наступні вибори загрожують «серйознішими» протестами, ніж штурм Капітолію 6 січня 2021 року. Організація американських держав (ОАД) погодилася бути спостерігачем на виборах. Чинний президент Болсонару неодноразово ставив під сумнів виборчий процес та критикував, зокрема, використання електронних бюлетенів. Він також закликав військових проводити паралельний «публічний» підрахунок голосів. Зауваження президента, вперше зроблені в серпні 2021 року, спричинили низку демонстрацій у країні проти виборчої системи та її непрозорості.
Жозе Едуарду душ Сантуш, що керував ??Анголою з 1979 року до 2017, помер у віці 79 років у клініці Барселони.
Душ Сантуш — визначна фігура в ангольській та африканській політиці. Його 38-річне перебування при владі залишило спадок, який продовжує розділяти думки в Анголі та за її межами. Саме він вважається людиною, що відвернула Анголу від марксизму та перетворила країну на капіталістичну. З іншого боку, його звинувачують у шалениї маштабів корупції. Його донька Ізабель душ Сантуш сьогодні є однієї з найбагаших жінок Африки.
Президент США Джо Байден підтримує плани Туреччини щодо модернізації парку F-16 та готовий працювати з Конгресом з цього питання, повідомив помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Даг Джонс.
Він зазначив, що питання продажу Туреччини літаків F-16 та їхньої модернізації давно займають порядок денний США.
Нижня палата польського парламенту напередодні ухвалила закони, в яких висловила згоду на ратифікацію Польщею протоколів про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО.
Ці два закони підтримали майже всі депутати, які на момент голосування перебували у сесійній залі, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Це історичне і дуже важливе рішення. Я задоволений, що Сейм майже одноголосно прийняв це рішення, що підтверджує: Фінляндія і Швеція є дуже важливими партнерами для Польщі», – заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький.
Він зазначив, що разом із вступом цих країн до НАТО Балтійське море стане внутрішнім морем Альянсу.
Канада суттєво розширила санкції проти російських пропагандистських ресурсів та окремих осіб, залучених до поширення дезінформації про війну в Україні.
Під канадські санкції потрапили: агентства “ТАСС”, “Regnum” та “Sputnik”, телеканали “ВГТРК”, “Россия-24”, “Первый канал”, “Россия-1”, “НТВ” та “RT”, медіа-ресурси “Газпроммедіа”, “Національна медіа група”, “Vesti” і “Смотрим”, а також організації “Роскомнадзор” і “Россотрудничество”.
Крім того, країна запровадила повну заборону на імпорт із рф золота та більшості ювелірних виробів.