Про Україну
Крим є стратегічною метою для України. "Це українська територія, але ми будемо рухатися крок за кроком". При цьому Україна не розглядає можливість повернення Криму військовими засобами, — міністр оборони Резніков.
В Україні з візитом перебувають канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі. За словами Макрона, заплановано поїздку в Ірпінь і зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Майже одночасно зі звісткою про прибуття трьох лідерів країн ЄС на вокзал столиці, у Києві та майже по всій країні спрацювала повітряна тривога.
Кількість загиблих українських військових щодня становить від 200 до 500. Поранених – до 1000. Про це пише видання Axios із посиланням на нардепа Давида Арахамію.
Словаччина вже передала Україні чотири гелікоптери Мі-17 і один Мі-2, а також боєприпаси для РСЗВ «Град», міністр оборони країни. Раніше про передачу вертольотів від Словаччини повідомив український міністр оборони Олексій Резніков за підсумками зустрічі Рамштайн-3. Він не уточнив, чи йдеться про додаткові постачання.
У Києві Протасовим Яром проїхав кортеж з тілом загиблого захисника України та громадського активіста Романа Ратушного. В пам’ять про героя створили також мурал.
Львівський суд заборонив партію проросійського блогера Анатолія Шарія в Україні. Станом на зараз це вже дев’ята прокремлівська партія, яку заборонили від початку повномасштабного вторгнення. Вчора з’явилась новина про заборону Соціалістичної партії України, яку раніше очолював Ілля Кива, а у вівторок – партію пропагандиста Євгена Мураєва «Наші».
Еммануель Макрон під час сьогоднішнього візиту заявив, що Франція направила в Україну своїх експертів для допомоги в розслідуванні воєнних злочинів російської армії.Також президент Франції повідомив, що Україні незабаром передадуть мобільну лабораторію для аналізу ДНК, що допоможе у зборі доказів.
В окупованому Маріуполі керівництво шкіл заборонило школярам спілкуватись українською між собою навіть на перервах. «Керівництво» шкіл погрожують батькам та дітям «наслідками», — радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут
Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram
Про світ
Компанія Байкал Електронікс може заморозити проект випуску серверних процесорів Baikal-S, які представила наприкінці 2021 року. Про це дізналася газета "Комерсант". Причиною стала відмова тайванської TSMC укладати нові контракти. Як стверджують джерела видання, в Росію також не надходять вже вироблені процесори для комп'ютерів та ноутбуків Baikal-M. Компанія отримувала допомогу від держави розробки процесорів.
Уряд Великої Британії запровадив санкції проти деяких громадян росії за підтримку війни в Україні. До списку потрапив патріарх Кіріл. Крім нього, санкції торкнуться кількох російських політиків, бізнесменів та четверо військових, причетних до військових злочинів на Київщині.
Представники адміністрації президента США запевнили Сенат у готовності Вашингтона до посилення санкцій щодо Ірану у разі провалу переговорів щодо відновлення Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми, пише Politico. За інформацією видання, відповідні гарантії американські чиновники надали законодавцям у рамках закритого брифінгу.
Аналитичний центр із Вашингтона, округ Колумбія, заявив, що супутникові знімки, отримані ним 14 червня, показують «нову активність» у тунелі № 3», що вказує на те, що тунель тепер готовий до сьомого ядерного випробування, про яке часто говорилось раніше».
Gутін та Сі Цзіньпінь вдруге поспілкувалися телефоном після початку великого вторгнення рф до України. Це сталося з нагоди дня народження лідера КНР. У китайському звіті про розмову зазначили, що Китай завжди «незалежно оцінював ситуацію» в Україні і закликав «всі сторони» домагатися «належного врегулювання кризи в Україні», передає CNN. Також Пекін «охоче продовжить відігравати свою роль» у просуванні «належного вирішення» для України. При цьому Сі підтвердив підтримку Москви в питаннях «суверенітету і безпеки». У російському звіті про розмову написали, що Сі зазначив на «легітимності дій росії для захисту національних інтересів» у світлі «викликів безпеці, створених зовнішніми силами».
Про інформаційну війну України та росії на далеких фронтах пише Радіо Вільна Азія. Матеріал називається «Росія та Україна перетворили Індонеію на дипломатичне поле бою». Індонезія цьогоріч прийматиме форум G20, але підтримка країни важлива для обох сторін не тільки тому. Росія прагне показати, що не всі у світі виступають за Україну. Для України ж потрібно продемонструвати, що вона має підтримку не лише в Європі та США. Боротьба між послом рф людмілой воробьйовой та України Василем Гамяніним точиться у медіа та офіційних майданчиках. воробьйова каже про фейкові антиросійські новини, а Гамянін нещодавно сказав, що вона бреше і «зарезервувала собі місце у пеклі».
Журналісти BBC побували у Міжнародному координаційному центрі донорів (IDCC) та поспілкувалися з його керівником контрадміралом флоту США Дюком Гайнцем. IDCC – ключовий центр логістики у Європі, де опрацьовують запити України на зброю і шукають її. На запитання про тривожні заяви України щодо нестачі зброї Гайнц каже: «Я впевнений, що у них не закінчуються боєприпаси». Що ж до «похмурих» новин з Донбасу, то його оцінка така: «Я б не сказав, що вони (українці, – Ред.) програють, я б сказав, що вони утримують своє».
В Індії спалахнули протести через нову систему добору у військо, яка передбачає підписання контрактів без права не пенсію згодом. Розгнівані натовпи в Індії підпалили офіс правлячої партії країни BJP, напали на залізничну інфраструктуру та заблокували дороги у четвер.