Про Україну
У власника підприємства з виготовлення бетону та постачання бетоноконструкцій на Київщині арештували понад 437 млн грн. Виявилось, що підприємець є громадянином РФ, який входить до найближчого оточення президента Росії. Також під арешт потрапило нерухоме та рухоме майно з приблизною вартістю 1,5 млрд грн, кошти на рахунках на загальну суму понад 104 млн грн. Наразі це майно передано в управління АРМА – національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами.
Литва передала Україні автомобілі для військ, повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас: «Сьогодні я повідомляю, що 10 військових вантажівок та 10 позашляховиків (для розмінування) вже в України! 20 бронемашин М113 наближаються!»
Люксембург заморозив російських активів майже на €4,3 мільярда
Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109 разом з боєприпасами
Очільник турецького МЗС Чавушоглу заявив, що вважає реалістичним створення «зернового коридору» у Чорному морі.
Росія вже викрала з України 600 тис. тонн продукції аграріїв, – ГО «Всеукраїнська аграрна рада». На практиці фермерів змушують віддавати товар за безцінь, а якщо вони відмовляються, його відбирають. Інший варіант, коли окупаційна влада видає документи про «націоналізацію» українського майна.
У «Слузі народу» звернуться до керівництва парламенту з проханням забрати мандат у Олексія Ковальова, нардепа, ексчлена фракції, який виїхав на окуповану Херсонщину. Сьогодні на його сторінці у фейсбук з’явився допис із фактичним зізнанням у переході на бік Росії. У ДБР порушили кримінальне провадження.
«Домовились домовлятися». Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що немає ніяких конкретних домовленостей за підсумками переговорів РФ і Туреччини про розблокування торгівлі у Чорному морі. «Турецька сторона отримала інформацію від російської сторони, яка їхня позиція, і тепер ми очікуємо на комунікацію між українською й турецькою стороною, щоб віднайти спільні точки дотику», – зазначив він.
Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут
Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram
Про світ
Колишня канцлерка Німеччини?? Ангела Меркель заявила у вівторок, що дуже намагалася не допустити розвитку війни в Україні до нинішнього стану, коли обіймала посаду канцлера. Вона додала, що не звинувачує себе в тому, що «недостатньо старалася». За її словами, Мінські угоди заспокоїли ситуацію і дали Україні час «стати такою, яка вона є сьогодні». Мінські домовленості часто називають «договорняками» через суперечливість деяких пунктів та замороження війни на Донбасі. Меркель також звинувачують у причетності до спровокування залежності ФРН від російського газу. Крім того, Меркель зазначила, що виступала проти приєднання України до НАТО, оскільки хотіла запобігти ескалації з Росією, а Україна не була до цього готова.
Норвегія?? передала Україні 22 самохідні гаубиці, включаючи запасні частини, боєприпаси та інше спорядження, повідомило міністерство оборони Норвегії. Зазначається, що уряд країни затримав публічне оголошення допомоги з міркувань безпеки. «Майбутні пожертвування можуть не оголошуватися або коментуватися", – йдеться в повідомленні.
Очільник МЗС Росії Сєргєй Лавров проведе переговори з турецькими чиновниками щодо способів дозволу Україні експортувати зерно через Чорне море на світові ринки на тлі ескалації продовольчої кризи. ??Туреччина бере участь у створенні механізму під керівництвом ООН, який дозволив би безпечний коридор для перевезення українського зерна, а Росії – експорт продуктів харчування та добрив. Країна сприятиме та захищатиме транспортування зерна в Чорне море, заявили турецькі чиновники. Міністр РФ у свою чергу заявив, що Україна має забрати нібито свої морські міни з узбережжя, щоб процедура відбувалась безпечно.
Японія розкритикувала заяву Росії про припинення дії угоди, яка дозволяє японцям ловити рибу у водах поблизу Курильських островів. Рибальська угода діє з 1998 року і дозволяє японським рибальським човнам працювати навколо контрольованих Росією Курил, на які претендує і Японія. З початку ескалації війни в Україні, Японія почала все частіше обговорювати питання про приналежність островів до юрисдикції Токіо. Зупинка угоди відбулась у відповідь на санкції Японії проти москви через війну та ставить під сумнів безпеку японських рибальських човнів у цьому районі. Головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно у відповідь зазначив, що «прикро, що Росія односторонньо оголосила про припинення співпраці таким чином».
У Вільнюсі повідомили, що пожертвували понад шість тонн скла для заміни вікон, розбитих російськими бомбами в Бородянці??. За допомогою проєктів будівництва та реконструкції в столиці Литви, скло використовуватимуть для ремонту понад 300 вікон в українському місті. Пожертву організували після того, як міський голова Бородянки Георгій Єрко звернувся по допомогу до Литви. Разом мешканці Вільнюса та підприємці країни у сфері нерухомості, будівництва тощо за три тижні пожертвували 300 квадратних метрів скла та 100 квадратних метрів склопакета.
У структурі міністерства внутрішніх справ Росії з’явиться нове управління, повідомила офіційний представник відомства Іріна Волк. До повноважень ГУОР (Головного управління оперативного реагування), за словами Волк, увійде, серед іншого, «забезпечення правових режимів воєнного стану» у разі, якщо його буде введено в країні. Управління створюється відповідно до указу президента РФ Владімира Путіна від 6 червня.
Росія заборонила японцям рибалити біля Південних Курил через несплату щорічного внеску. Влада Японії?? відтерміновувала внески, а потім їх заморозила. Таким чином де-факто порушується договір 1998 року. Розкол між країнами по курильський проблемі поглиблюється.
В США назріває суд над чотиризірковим генералом, якого звинувачують у незаконному лоббіюванні інтересів Катару. Нові документи федерального суду, отримані у вівторок, окреслюють потенційну кримінальну справу проти колишнього генерала морської піхоти Джона Р. Аллена, який очолював сили США та НАТО в Афганістані??, перш ніж у 2017 році був призначений для керівництва впливовим аналітичним центром Інституту Брукінгса.
М'янма засудила іноземні заяви, які ставлять під сумнів смертні вироки двом видним демократичним активістам. Це відбулось на тлі міжнародної стурбованості планами військових здійснити перші страти в країні за 30 років. Минулого тижня ООН, Сполучені Штати?? та Франція?? розкритикували дії проти активіста-ветерана Ко Джиммі та колишнього законодавця Фіо Зейя Тау, справи яких розглядалися таємним військовим трибуналом.
Президент Польщі Анджей Дуда?? розпочинає турне на підтримку євроінтеграції України. Він планує відвідати Португалію, Італію та Румунію. Окрім обговорення перспектив нашого членства в ЄС, глава Польщі має намір обговорити питання вивезення продовольства з України. Разом із Дудою мала вирушити й президент Словаччини Зузана Чапутова, але через позитивний тест на коронавірус вона скасувала поїздку.