Офіційні канали Туреччини дуже швидко відреагували на визнання РФ самопроголошених республік на сході України. Сам Реджеп Таїп Ердоган назвав визнання “неприйнятним”, а також попросив Росію “поважати міжнародне право та здоровий глузд”. Також він підтримав ініціативу Володимира Зеленського з проведення безпекового саміту, заявивши, “на мою думку, так і має бути. Ця пропозиція пана Зеленського – позитивний підхід”. Крім Ердогана, висловився і його політичний союзник, лідер націоналістичної партії MHP Девлет Бахчелі, висловивши думку, що Росія “підливає олію у вогонь”.
Новина звернула на себе увагу не тільки політиків та службовців. Уже вдень 22 лютого в турецьких медіа з’явились як розлогі цитати з виступу Владіміра Путіна, так і різні його перекази. Основну увагу приділяють історичним аспектам промови російського президента. У багатьох статях цитують слова Путіна про те, що Україна була створена Лєніним, і майже всюди згадується про “Донбас як історичну російську територію”.
Читайте також: "Санкції негайно!". Яка реакція світу на визнання "Л/ДНР", про що сьогодні каже Росія та якої підтримки очікувати
У статті haberturk спеціаліст із безпеки Абдулла Агар розмірковує над тим, чи дійсно Путін, як багато хто вважає, намагається в якійсь формі відновити Радянський союз. Агар вважає, що “шансів зібрати всі колишні республіки СРСР під одним політичним режимом немає. Є країни для Росії втрачені, є ті, які повернути буде дуже складно. Лише в результаті глобальної кризи все це може змінитись.” На його думку, хоч країни, які вже вступили в НАТО лишаються недосяжними, для інших, наприклад, тюркських країн, Росія може розвивати різноманітні моделі інтеграції. “Існує Організація договору про колективну безпеку, модель якої запозичена в НАТО, для Білорусі придумали свою модель, тощо. Такого роду моделі та процеси можуть бути перероблені. Путін мріє стати царем. І це факт”.
Читайте також: "Туреччина продовжуватиме співпрацю з Україною незалежно від того, чи подобається це Росії". Що відомо про візит Ердогана до України
Журналіст кримськотатарського походження, що певний час проживав у Туреччині Осман Пашаєв у своєму facebook-акаунті написав: “Найліпше, що зробила Росія останніми днями – це стала погорожувати Туреччині. За продаж Байрактарів і відрядження військових інструкторів до України Путін передав повідомлення Ердогану "bizi üzme" у перекладі "не засмучуй нас". Туреччині натякнули, що відповідь вона отримає в Сирії. І про це пишуть турецькі медіа. Саме те, що треба турецькому споживачеві, для якого війна в Україні виглядає як суперечка Заходу і Росії. Ердоган навіть серед противників має популярність за "dik duruş" – вміння не прогинається. При всій авторитарності турецький президент готовий до перемовин майже з усіма і завжди, але таку тональність він не сприймає”.