Юрій Макаров: Девальвація слова, занепад публічного виступу — ось справжня загроза свободі

5 Листопада 2020, 13:16

В Україні наявна загроза ціні слова у вигляді його знецінення. Девальвація слова, занепад публічного виступу — ось справжня загроза свободі. Таку думку у своїй авторській колонці на сторінках Тижня висловив Юрій Макаров.

 

«Як на мене, у нашій країні наявна значно більша загроза ціні слова — це його знецінення. Волай собі скільки завгодно, твої аргументи, факти, позиція або загубляться в потоці інших гучних виступів, або просто нікому не будуть цікавими. У СРСР за слово йшли в табори й на смерть, у РФ сідають за перепост у соцмережі, а в нас ти можеш писати й казати все, що завгодно, нікому до цього немає діла. Та кому ти потрібен?! Це деморалізує, це провокує зневіру й відчай. Де володарі думок, які 30, і 20, і ще 10 років мобілізували громадськість і диктували порядок денний? Де фейлетони й аналітичні статті Коробової, Мартиненка, Мостової, Рахманіна, де гучні розслідування Лещенка й Найєма? Хтось віддався депресії, хтось рушив у політику, сподіваючись компенсувати безсилля прямою дією, хтось обрав хлібну стежку піарника або політтехнолога», — пише він.

 

Макаров зауважує, що девальвація слова, занепад публічного виступу — ось справжня загроза свободі. «З’ясувати, чи це наслідок засмічення інформаційного середовища, результат діяльності продажних ЗМІ та їхніх агентів, а, можливо, інституційної безкарності олігархічної держави, — завдання журналістської спільноти. А інакше взагалі який сенс?», — наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»