У США відбувається повільний процес поляризації електорату, проте поляризація не однакова з боку прихильників демократів та республіканців. Про це в інтерв’ю Тижню розповів американсько-канадський політолог, професор університету Торонто Лукан Вей.
«Відбувається повільний процес поляризації. Якщо повернутися до 60-х та 70-х років ХХ століття, то більшість людей, які вивчають США, зауважують той факт, що тоді обидві партії мали консервативне й ліберальне крило, і розбіжності між партіями були не такими значними», – сказав він.
Вей зауважив, що важливо визнати, що поляризація не однакова з обох сторін.
«Нинішні демократи досі схожі на Демократичну партію старого зразка: це коаліція певних інтересів (члени профспілок, етнічні меншини, ліберали, робочий клас). Отже, йдеться про своєрідний «намет», для якого доводиться докладати чимало зусиль, щоб він тримався купи. Багато уваги приділяють лівому крилу Демократичної партії, але переважне коло її виборців — таки центристи. Натомість Республіканська партія сильно орієнтована на дуже гомогенну групу: білих сільських жителів. І саме вони найбільше поляризують голосування», — розповів політолог.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»