Німецьке видання Die Welt визначило чотири уроки, які Німеччина може винести з поширення коронавірусної хвороби COVID-19 у Європі.
Перший з них полягає в тому, що в більшості країн, особливо охоплених коронавірусом, присутній певний ефект йойо — саме там, де після надто суворих локдаунів, як-от в Іспанії або Чехії, знову все дозволили: сповнені ейфорією люди зустрічаються групами й святкують нову свободу. Як нині видно, радість була передчасною. Зважаючи на реакцію населення, доцільнішим було б повільне скорочення обмежень і більш тривалі м’якші заходи.
Другий урок – фатальні хиби в коронавірусному менеджменті (наприклад, як у Великій Британії), недостатня готовність системи охорони здоров’я до другої хвилі, а також недоліки під час відстеження контактів.
Третій урок показує, що для того щоб населення й далі дотримувалося обмежень, необхідна чітка комунікація. Постійна зміна курсу, враження відсутності плану, а також брак довготермінової стратегії посилюють утому громадян від коронавірусу й вимушено призводять до збільшення кількості інфікувань.
І четвертий урок: «Якщо установи, а також регіональні й центральні уряди не мають спільного бачення шляху проходження кризи, це коштує вирішальних тижнів для обмеження епідемії, поки вона ще не набрала справжніх обертів», – пише Die Welt.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»