Die Welt: Новий санкційний механізм ЄС може бути не тільки недієвим, а й поступливим

8 Жовтня 2020, 17:09

Німецьке головування в Раді ЄС днями презентувало санкційний механізм. Попри погрози Польщі й Угорщини більшість країн підтримали запровадження фінансових санкцій за порушення принципів правової держави. Критики не лише сумніваються в дієвості запропонованого санкційного механізму, вони навіть бачать у ньому поступки Варшаві й Будапешту. Про це пише німецьке видання Die Welt.

 

У ЄС мають розподілити найбільшу суму в історії – €1,8 трлн (довготерміновий бюджет ЄС) і €750 млрд із програми стимулювання економіки. Польща й Угорщина погрожують заблокувати коронавірусний пакет, якщо механізм для захисту правової держави буде надто жорстким. 

 

Під таким тиском німецьке головування в Раді ЄС днями презентувало санкційний механізм. Попри погрози Польщі й Угорщини більшість країн підтримали запровадження фінансових санкцій за порушення принципів правової держави. Такий крок супроводжував уперше наданий комісією звіт про ситуацію з верховенством права в усіх 27 країнах – членах. 

 

Водночас видання пише, що критики не лише сумніваються в дієвості запропонованого санкційного механізму, вони навіть бачать у ньому поступки Польщі й Угорщині. Пропозиція ФРН, що головує в Раді ЄС, передбачає, що ухвалювати санкції може лише кваліфікована більшість країн. Себто щонайменше 15 країн ЄС, які разом становлять 65% загального населення Євросоюзу. Такий поріг уважають не лише високим, а й небезпечним. 

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

 

Позначки: