У понеділок, 14 вересня, під будівлею парламенту відбувається акція, у якій беруть участь кілька сотень осіб з вимогою створити тимчасову слідчу комісію парламенту для розслідування справи "вагнерівців".
Умова полягає в тому, щоб розслідувати факти здачі національних інтересів та державної зради у справі “вагнерівців”. Учасники акції вимагають від Верховної Ради провести закрите засідання щодо справи "вагнерівців", на якому заслухати президента України Володимира Зеленського.
Активісти закликають народних депутатів, міністрів оборони та закордонних справ, представників ТКГ, Голови СБУ та командування ЗСУ заслухати звіт щодо так званого “перемир'я” та спільним з представниками “ДНР” інспектуванням позицій ЗСУ.
Окрім цього учасники вимагають створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради щодо фактів фальсифікації справи Шеремета загалом і експертиз у ній, а також розглянути проєкт постанови ВР "Про звернення до Президента України щодо внесення до Верховної Ради України проєкту закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду м. Києва".
Організатори акції зазначають, що вимагають від фракцій парламенту на погоджувальній раді внести згадані питання до розгляду в найближчі терміни. Вони також наголошують, що Верховна Рада зараз має всі шанси призупинити деструктивні процеси в державі, і учасники акції мають намір "пояснити це кожному депутату, з усіх фракцій".
Як повідомлялося, 10 вересня колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що керівництво України прагне знищити матеріали, що підтверджують підготовку спецслужб із затримання бойовиків із ПВК "Вагнера", причетних до військових злочинів на Донбасі. Водночас народний депутат від "ЄС" Володимир Ар'єв оприлюднив нові докази того, що Служби безпеки України проводила спецоперацію щодо бойовиків так званої ПВК "Вагнера", яких затримали в Білорусі.
Нагадаємо, у ніч на 29 липня під Мінськом працівники правоохоронних органів Білорусі затримали понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії. Вони виявилися найманцями російської ПВК Вагнера. Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії.
29 липня заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками. 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків до злочинів в Україні.
Офіс генпрокурора офіційно попросив Білорусь видати «вагнерівців». Однак, пізніше стало відомо, що «вагнерівців» повернули до РФ.