Захист Сергія Стерненка оголосили відвід прокурору Миколі Бозовуляку через те, що у попередньому судовому засіданні він розголосив дані про те, хто і як охороняє Стерненка. У відводі відмовили. Про це 15 червня повідомив журналіст Тиждень.ua.
"12 червня Бозовуляк сказав, що до Стерненка здійснюються заходи безпеки спецпідрозділом СБУ "Альфа". Але ці заходи здійснюються в іншому провадженні, де Стерненко є потерпілим, а прокурор Бозовуляк – процесуальним керівником. Після того, як він розголосив ці дані, ЗМІ почали поширювати цю інформацію. Такий злочин за КПК відноситься до підслідості ДБР. Заяву про відповідний злочин Стерненко склав та відправив до ДБР", – заявив під час засідання захист Стерненка.
Адвокати заявили, що для уникнення сумнівів в неупередженості вони просять відводу прокурора Бозовуляка.
Стерненко виступаючи на підтримку цього відводу, заявив, що розголошення інформації про заходи безпеки ставить під загрозу його життя та здоров'я. Після цього прокурор висловився проти цього відводу. Суддя пішов до нарадчої кімнати, а згодом відмовив у відводі.
Як повідомлялося, 12 червня у Стерненка заявили відвід судді Володимира Бугіля, оскільки він є суддею Майдану та має конфлікт інтересів.Також у нього заявили відвід прокурору Миколі Бозовуляку у зв'зку з тим, що він приховав ряд доказів про невинуватість від суду.
Активісту Сергію Стерненку відмовили у відводі судді Володимира Бугіля, який раніше був суддею Майдану.
Згодом він знову заявив відвід судді.
Водночас близько 50 людей намагалися силою зайти в приміщення Шевченківського суду. Їх заблокувала Служба судової охорони. Вібулася штурханина. Протестувальники вимагали пустити їх на відкрите судове засідання щодо справи Стерненка.
Нагадаємо, 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації "Небайдужі" Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.
Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня.
18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.