Станом на 01 березня 2020 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 26 622,8 млн дол. США (в еквіваленті). У лютому вони зросли на 1,3%. Збільшення міжнародних резервів у лютому зумовлене насамперед збереженням сприятливої ситуації на валютному ринку. Про це 5 червня повідомляє Національний банк України.
Зазначають, що збільшення резервів у лютому зумовлене, насамперед, збереженням сприятливої ситуації на валютному ринку.
Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:
– по-перше, операції Національного банку на міжбанківському ринку.
В НБУ наголошують, що у лютому чиста пропозиція валюти збільшилася завдяки достатнім надходжень від експорту та одночасного зменшення попиту на валюту з боку імпортерів. Зменшення попиту імпортерів сталось через нижчі ціни та потребу в енергоносіях на тлі теплої зими, а також через поширення світом коронавірусу, яке ускладнило світову торгівлю і стримувало міжнародний туризм.
Повідомляється, що обсяги купівлі валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку перевищили обсяги продажу на 689 млн дол
"Національний банк поповнював міжнародні резерви в окремі дні, коли пропозиція валюти була більшою за попит, і загалом купив 734,0 млн дол. . Водночас для згладжування надмірних коливань гривні в бік знецінення Національний банк також провів валютну інтервенцію з продажу валюти на 45,0 млн. дол", — зазначають у Нацбанку.
– по-друге, управління державним боргом.
На обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті загалом було спрямовано 768,8 млн дол. (в еквіваленті).
З них 417,2 млн дол. сплачено за ОВДП, номінованими у валюті, 213,6 млн дол. – за зобов’язаннями уряду та Національного банку на користь МВФ, 33,7 млн дол. – за єврооблігаціями (ОЗДП).
Решта коштів сплачена за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями повідомляє НБУ. Водночас упродовж місяця уряд залучив 202,3 млн дол. за рахунок розміщення валютних ОВДП;
– по-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют).
У минулому місяці їх вартість збільшилася на 207,2 млн дол. (в еквіваленті).
"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,0 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", – пояснюють у повідомленні.