У ВАКС пояснили скасування арешту для міністра часів Януковича

19 Травня 2020, 16:28

Колишньому міністру доходів і зборів часів президентства Віктора Януковича Олександру Клименку апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала запобіжний захід у вигляді арешту у зв'язку з відсутністю оголошення підозрюваного в міжнародний розшук. Про це 19 травня повідомила суддя-спікер Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Інна Калугіна.

 

Вона вказала, що згідно з вимогами закону, обрання судом запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за відсутності особи можливе лише за обов’язкової наявності одночасно таких передумов як набуття цією особою статусу підозрюваного та оголошення її в міжнародний розшук. 

 

Калугіна зазначила, що колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду погодилась з висновком слідчої судді про те, що особа набула статусу підозрюваного у кримінальному провадженні.

 

Разом з тим, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що суд першої інстанції зробив помилковий висновок про те, що підозрюваний у кримінальному провадженні вважається таким, що оголошений в міжнародний розшук. Колегією суддів встановлено, що 10 червня 2019 року в рамках кримінального провадження прокурор військової прокуратури дійсно прийняв процесуальне рішення у формі постанови, яким у порядку ст. 281 КПК оголосив міжнародний розшук підозрюваного.

 

 "Проте стороною обвинувачення не долучено жодних доказів, які б свідчили про вчинення органом досудового розслідування будь-яких дій, направлених на реалізацію відповідної постанови, зокрема доказів внесення відомостей про оголошення особи в міжнародний розшук до ЄРДР та надіслання запиту про оголошення розшуку до Національного центрального бюро Інтерполу в Україні", – зазначається в роз’ясненні. 

 

У Вищому антикорупційному суді зазначають, що з 19 листопада 2019 року здійснення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні доручено НАБУ, а процесуальне керівництво – прокурорам САП, до цього часу досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювали прокурори Головної військової прокуратури Генпрокуратури, які й подали клопотання про обрання запобіжного заходу, Дане рішення суду не позбавляє сторону обвинувачення права повторного звернення з відповідним клопотанням до слідчого судді в разі усунення вказаних недоліків і не є підставою для звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності чи закриття провадження, запевнили у ВАКС.