Стали відомі ймовірні причини масового зараження медперсоналу на COVID-19

27 Квітня 2020, 18:39

Однією із ймовірних причин масового зараження українських медиків називають недостатнє забезпечення медперсоналу необхідними засобами індивідуального захисту. Про це 27 квітня повідомляє Центр громадського здоров’я у Facebook.

 

“Станом на 27 квітня в Україні COVID-19 підтверджено у 1749 медпрацівників, що становить 19,4% від усіх підтверджених випадків. Тобто, фактично кожен 5-й інфікований в Україні – працівник медзакладу”, —  пишуть у повідомленні.

 

У Центрі зазначають, що серед причин, що зумовлюють поширення захворювання серед медпрацівників, можуть бути:

  • відсутність чіткого плану дій медичного закладу, порушення визначеного маршруту пацієнта та стандартів ведення пацієнтів;

  • неправильне користування засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), їх зберігання та утилізації;

  • недостатнє забезпечення медперсоналу необхідними ЗІЗ.

 

Додають також, що якщо заклади не мають чіткого плану консультування населення ("маршрутів" пацієнта), надання екстреної медичної допомоги, транспортування, госпіталізації і догляду за пацієнтами з підозрою чи підтвердженим COVID-19, необхідність у ЗІЗ значно зростає, а ефективність їх використання знижується.

 

Нагадаємо, що станом на 27 квітня в Україні зафіксовано 9009 випадків COVID-19. З них 220 летальних, 864 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 392 нові випадки. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4

читати ще